2024. október 12., szombat

NE CSAK NÉZD!

 

A Freeszfe Egyesület pályázata társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására

Partnerek: Jurányi Inkubátorház, Trafó Kortárs Művészetek Háza, Örkény István Színház, CEU

Támogató: The New Institute Hamburg

A PÁLYÁZAT CÉLJA:

A Freeszfe Egyesület első alkalommal hirdeti meg pályázatát a tehetséggondozás és a független előadó-művészet támogatása érdekében új színpadi produkciók létrehozására, nyílt pályázat formájában. A projekt célja támogatni olyan alkotókat és alkotói csoportokat, akik a társadalmi felelősségvállalás három témakörében hoznak létre előadást. Ehhez biztosítunk anyagi forrást, bemutatkozási lehetőséget, helyszínt, produkciós hátteret és kommunikációt.

A PÁLYÁZÓK KÖRE:

Alkotóművészek/magánszemélyek vagy alkotói csoportok, már működő szervezetek, vagy erre a produkcióra összeálló csapatok. Állandó állami vagy önkormányzati támogatással rendelkező szervezetek nem adhatnak be pályázatot. Évi 150 millió forint feletti bevétellel rendelkező szervezetek nem adhatnak be pályázatot. A pályázáshoz nincs szükség lebonyolítói szervezeti háttérre, mindezt a Freeszfe biztosítja. A pályázat nyílt, nem csak a Freeszfe hallgatói részére van kiírva, bárki pályázhat, aki megfelel a kiírásnak. 

A PÁLYÁZAT LEÍRÁSA:

A pályázat a tervezett színpadi produkció szinopszisát, produkciós leírását, valamint annak létrehozási költségvetését tartalmazza. 

2025 májusában megvalósuló új bemutatókra lehet pályázni. Régi, már bemutatott, elkészült produkciók a pályázatban nem vehetnek részt. 

A három társadalmi kérdést lehet tágan értelmezni, a kérdésről kreatívan gondolkodni.

Három pályázati kategóriában három, kötött helyszínre lehet pályázni. A helyszínek és a témák nem cserélhetők (tehát nem lehet pl. a nők helyzetéről előadást készíteni a Trafóban, csak a Jurányiban). Helyszínenként 1-1 nyertes pályázatot hirdetünk ki, tehát összesen 3 nyertes pályázat lesz. Lehet pályázni akár mindhárom kategóriában is egy szervezetnek, rendezőnek. Ebben az esetben külön pályázatként nyújtsa be az összes pályázatot.

  1. Az ökológiai krízis mentális hatása, cselekvési horizontunk és illetékességünk. Mi vár ránk a jövőben, és hogyan jutottunk idáig? – Trafóklub
  2. Nemek közötti egyenlőség, női jogok a társadalomban, női szerepek a családban– Jurányi Kamaraterem
  3. Oktatás, pedagógusok és/vagy diákok helyzete, ellenállás vagy megalkuvás, maradni vagy elmenni külföldre?  Hol van a vörös vonal? – Örkény Színház Stúdió

MIT KAP A NYERTES PÁLYÁZÓ?

  • produkciónként nettó 1.000.000 Ft -ot a produkció létrehozására, bemutatójára és további egy előadásra. A három nyertes produkció egyikét a CEU további 300.000 Ft-tal díjazza. A továbbjátszás lehetősége a bemutató után kerül megbeszélésre. 
  • helyszínt, amely teljesen felszerelt és biztosítja a szükséges technikai személyzetet a produkció lebonyolításához.
  • próbatermet, amit a Freeszfe Egyesület biztosít a belvárosban
  • teljes produkciós támogatást, beleértve a szerződések kezelését, könyvelést, adóbefizetést…stb.
  • nettó 200.000 Ft marketing ráfordítást reklámra és kommunikációs tevékenységekre és a Freeszfe Egyesület kommunkációs csapatának szakmai segítségét. 
  • minden győztes produkciót 1-1 művész mentor és 1-1, az adott társadalmi kérdésben szakértői mentor segíti az alkotási folyamatban. A művész mentorokat a Freeszfe kéri fel, személyüket egyeztetve a győztes pályázókkal, a szakértőket a CEU delegálja.

A győztes produkciók januárban részt vesznek a Freeszfe Egyesület szervezésében megvalósuló pitch eseményen, ahol további támogatásokat gyűjthetnek a készülő előadáshoz.

További részletek és jelentkezéshttps://www.freeszfe.hu/ne-csak-nezd/?fbclid=IwY2xjawF1_cJleHRuA2FlbQEwAAEdajQ9bNxUKNVsmzfaWPn6XsYi4Uk32o1-TGSehkunjPxYVoxFbzTJAG1z_aem_KZ3LLE2EA7_iYVYPsfO0OQ

Nincsenek megjegyzések: