A Freeszfe Egyesület pályázata társadalmi kérdésekkel foglalkozó előadások létrehozására
Partnerek: Jurányi Inkubátorház, Trafó Kortárs Művészetek Háza, Örkény István Színház, CEU
Támogató: The New Institute Hamburg
A PÁLYÁZAT CÉLJA:
A PÁLYÁZÓK KÖRE:
A PÁLYÁZAT LEÍRÁSA:
A pályázat a tervezett színpadi produkció szinopszisát, produkciós leírását, valamint annak létrehozási költségvetését tartalmazza.
2025 májusában megvalósuló új bemutatókra lehet pályázni. Régi, már bemutatott, elkészült produkciók a pályázatban nem vehetnek részt.
A három társadalmi kérdést lehet tágan értelmezni, a kérdésről kreatívan gondolkodni.
Három pályázati kategóriában három, kötött helyszínre lehet pályázni. A helyszínek és a témák nem cserélhetők (tehát nem lehet pl. a nők helyzetéről előadást készíteni a Trafóban, csak a Jurányiban). Helyszínenként 1-1 nyertes pályázatot hirdetünk ki, tehát összesen 3 nyertes pályázat lesz. Lehet pályázni akár mindhárom kategóriában is egy szervezetnek, rendezőnek. Ebben az esetben külön pályázatként nyújtsa be az összes pályázatot.
- Az ökológiai krízis mentális hatása, cselekvési horizontunk és illetékességünk. Mi vár ránk a jövőben, és hogyan jutottunk idáig? – Trafóklub
- Nemek közötti egyenlőség, női jogok a társadalomban, női szerepek a családban– Jurányi Kamaraterem
- Oktatás, pedagógusok és/vagy diákok helyzete, ellenállás vagy megalkuvás, maradni vagy elmenni külföldre? Hol van a vörös vonal? – Örkény Színház Stúdió
MIT KAP A NYERTES PÁLYÁZÓ?
- produkciónként nettó 1.000.000 Ft -ot a produkció létrehozására, bemutatójára és további egy előadásra. A három nyertes produkció egyikét a CEU további 300.000 Ft-tal díjazza. A továbbjátszás lehetősége a bemutató után kerül megbeszélésre.
- helyszínt, amely teljesen felszerelt és biztosítja a szükséges technikai személyzetet a produkció lebonyolításához.
- próbatermet, amit a Freeszfe Egyesület biztosít a belvárosban
- teljes produkciós támogatást, beleértve a szerződések kezelését, könyvelést, adóbefizetést…stb.
- nettó 200.000 Ft marketing ráfordítást reklámra és kommunikációs tevékenységekre és a Freeszfe Egyesület kommunkációs csapatának szakmai segítségét.
- minden győztes produkciót 1-1 művész mentor és 1-1, az adott társadalmi kérdésben szakértői mentor segíti az alkotási folyamatban. A művész mentorokat a Freeszfe kéri fel, személyüket egyeztetve a győztes pályázókkal, a szakértőket a CEU delegálja.
A győztes produkciók januárban részt vesznek a Freeszfe Egyesület szervezésében megvalósuló pitch eseményen, ahol további támogatásokat gyűjthetnek a készülő előadáshoz.
További részletek és jelentkezés: https://www.freeszfe.hu/ne-csak-nezd/?fbclid=IwY2xjawF1_cJleHRuA2FlbQEwAAEdajQ9bNxUKNVsmzfaWPn6XsYi4Uk32o1-TGSehkunjPxYVoxFbzTJAG1z_aem_KZ3LLE2EA7_iYVYPsfO0OQ
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése