Szimfonikus albumot készített Sarnabör. Nem csak áthangszerelte vonósokra és fúvósokra a dalokat - általános szokás szerint -, hanem át is alakította, továbbgondolta, kibővítette azokat.
A végeredményt alább hallgathatjátok meg a számotokra kedves streaming oldalatokon, vagy vásárolhatjátok meg a nagy online boltokban.
2020. július 30., csütörtök
2020. július 28., kedd
Hosszú idő után újra Budapesten találkozhatnak a Beatles rajongók
Idén hatodik alkalommal kerül megrendezésre az Országos Beatles Találkozó. Az esemény házigazdája a The Bits Beatles emlékzenekar az idén 50 éves ikonikus Let it Be lemezének dedikált különleges koncertblokkal indítja a fesztivált. A színpadi kerekasztal beszélgetés idei témája az 1970-es év és a Beatles szétválása, illetve "ki merre tovább?". A fesztivál vendége a King Cat Rythm, akik nem csak szemtelenül fiatalok, de megidézik a Beatles indulásának a szellemét a korai Rock'n'Roll és Skiffle zenéjével. Koncertblokkok és állandó programok mellett már egy nagyszabású nyereményjáték is folyik, amely során egy nem mindennapi nyeremény, egy eredeti Höfner Beatles basszusgitár is gazdára talál a rendezvény szakmai szponzora, a világhírű Höfner Guitars felajánlásával. Várunk minden Beatles rajongót egy napos, vasárnapi délutánon a Kobuci Kerben 2020 augusztus 9-én, ahol minden csak a Beatles-ről szól majd.
Facebook esemény
Facebook esemény
2020. július 27., hétfő
2020. július 24., péntek
2020. július 23., csütörtök
2020. július 20., hétfő
Bőköz Fesztivál 2020
Négy ormánsági falu (Kémes, Szaporca, Tésenfa és Drávacsehi) 37 helyszínén száznál is több ingyenes zenei, irodalmi, színházi, képző- és népművészeti programmal várja a látogatókat szeptember 3. és 6. között az V. Bőköz Fesztivál.
Az ország egyik legelhagyatottabb térsége az Ormánság, amely, noha egészen különleges tájegység, számos gazdasági, demográfiai és egyéb problémával küzd. Az elmúlt öt-hat esztendőben azonban a térség kezd magára találni, újjáéledni, ehhez hozzájárul a mostanában tapasztalható kulturális önazonosságra ébredés - mondta el a Bőköz Fesztivál szerdai budapesti sajtótájékoztatóján Hoppál Péter kulturális alapellátásért felelős miniszteri biztos.
Mint emlékeztetett, öt éve Kémes, Szaporca, Tésenfa és Drávacsehi azért fogott össze, hogy a saját értékeiket maguk is felfedezzék és a látogatóknak is bemutassák.
Nagy Csaba, a térség országgyűlési képviselője hozzáfűzte: az ország egyik legdélebbi részében található négy falu összesített lakossága is alig haladja meg az ezer főt. Ezek a települések azonban egyedülálló építészeti örökséget őriznek, melynek kiemelkedő darabjai a fakazettás templomok, amelyek autóval 10-20 percnyire vannak csupán a harkányi fürdőtől és a siklósi vártól - jegyezte meg.
Pataki András fesztiváligazgató elmondása szerint a rendezők célja, hogy a Bőköz Fesztivál túlmutasson a maga keretein és hozzátegyen valamit a térséghez, mintaprogramként hatással legyen a négy falu társadalmi fejlődésére is.
Mint hozzátette, a rendezvénysorozat idei programját a nemzeti összetartozás jegyében hirdetik meg: a trianoni döntés centenáriumra emlékezve lesz például kopjafaállítás és gyümölcsfaültetés, de határon túlról érkezik számos népzenei és néptáncos csoport is.
Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 25 millió és az Agrárminisztérium 8 millió forintos támogatásának köszönhetően a Bőköz Fesztivál valamennyi programja díjmentesen élvezhető, és a rendezvény idején a települések között ingyenes kisvonatok, lovaskocsik és "bulitraktorok" szállítják a fesztiválozókat, kerékpárokat is lehet azonban bérelni - közölte Pataki András.
A négy település polgármesterei - Szolykóné Pfeifer Gabriella (Kémes), Pál Csaba (Szaporca), Bokor Géza (Tésenfa) és Németh Tamás (Drávacsehi) - hangsúlyozták, kicsi falvakról van ugyan szó, ezek azonban rengeteg kinccsel, értékes építészeti örökséggel és különleges gasztronómiai hagyományokkal rendelkeznek.
A kémesi nagyszínpadon fellép mások mellett Szabó Balázs és bandája, a Cimbaliband, a Pannon Cigányzenekar; Kalapács József és Rudán Joe vezetésével érkezik az Attila Fiai Társulat, szvingshow-t tart a Local Vintage Company és hallható lesz a soproni szimfonikusok Zenés mesék, mesés zenék című produkciója is.
A szaporcai Bőköz és Hétöles színpadokon többek között a Kollmann Gábor Band zenél Wolf Katival és Urbán Orsival; Binder Károly Varga Gáborral ad koncertet és fellép a Blues Hangers, a Four Corners, valamint a Maros Művészegyüttes.
Tésenfán Pál Zsolti Jazz- és Kultúrkertje ad otthont Vastag Tamás szvingkoncertjének, valamint a Grappa Jazz, a Varga Gábor Jazz Trió, a Mecsek és a Sopron Táncegyüttes fellépésének, továbbá Váray László stand-up estjének is.
Drávacsehiben a Levendulaszárító színpadon a Harka Táncegyüttes, a Figurás Banda, a Szénási Akusztik és a Sanzon Time is fellép, a felvidéki Gál Tamás pedig több produkcióját is elviszi a településre.
Számos programmal várja a négy településen a fesztiválozókat a NépmesePont, a Versmondó Szalon; lesz táncház, prímásverseny, kirakodóvásár, fellépnek komlói, siklósi, szennai és pécsi fiatal néptáncosok, és komoly hangsúlyt kap az ormánsági gasztronómiai hagyomány bemutatása is.
2020. július 18., szombat
Agonia Christiana (2020 remastered)
Simara - Pilinszky:
https://music.apple.com/hu/album/agonia-christiana-2020-remastered-remastered/1513872163?i=1513872178&l=hu
Agonia Christiana (2020 remastered)
album: Éhes poémák, mocskos hangok 3 / Hungry Poems, Grunge Sounds 3
album: Éhes poémák, mocskos hangok 3 / Hungry Poems, Grunge Sounds 3
https://music.apple.com/hu/album/agonia-christiana-2020-remastered-remastered/1513872163?i=1513872178&l=hu
2020. július 17., péntek
2020. július 15., szerda
Augusztusban ismét szólnak az orgonák!
Ha augusztus, akkor orgona! Akár ez a mondat is lehetne a Filharmónia szlogenje a nyár utolsó hónapjában, hiszen már évek óta élvezheti a közönség a nyáresti orgonakoncerteket a templomok hűvösében az OrgonaPont keretében, idén pedig második alkalommal kerül megrendezésre az Orgonák éjszakája. Az eseményhez akár szervezőként is lehet csatlakozni és értékes nyereményeket nyerni!
A Filharmónia Magyarország 2019-ben, hagyományteremtő szándékkal hívta életre az Orgonák éjszakája névre keresztelt rendezvényét, mely új megvilágításba helyezte az orgonát. Idén augusztus 8-án újra megtelnek a templomok, a terek, különleges helyszínek a hangszerek királynőjének csodálatos hangjával.
„Az esemény több szempontból is egyedülálló. Önmagában az orgona köré épített fesztivál jellegű esemény is kuriózumnak számít. A Filharmónia Magyarország által szervezett nagykoncertek és flashmob jellegű megmozdulások mellett lehetőséget biztosítunk arra, hogy bárki regisztráljon és saját szervezésű programmal csatlakozzon az országos Orgonák éjszakájához. Ennek köszönhetően a rendkívül színes programok mögötti szervezői összefogás is kivételes.” – mondta Szamosi Szabolcs, a Filharmónia ügyvezető igazgatója, aki maga is orgonaművész.
A regisztrálók különböző kategóriákba sorolt programokkal kapcsolódhatnak az eseményhez, melyek között megtalálható az orgonakoncert, az orgonás liturgia, de akár az orgonához kapcsolódó egyéni ötlettel - az előadástól a kiállításon keresztük a hangszerbemutatóig - is lehet csatlakozni az estéhez.
Engedje, hogy Önt is elvarázsolja az orgona hangja által életre hívott hangulatok széles skálája és a színes programok által nyerjen betekintést ennek a páratlan hangszernek a birodalmába, ismerje meg különlegességeit, amelyeket sokan nem is sejtenek.
Tavaly az Orgonák éjszakája program keretén belül, több mint 100 regisztrált eseményen, 4 különböző országban, több mint 100 000 orgonasíp szólalt meg egyszerre, mellyel rekordot is döntött a rendezvény.
A programsorozat idén is tartogat különlegességet, egy - az eseményre komponált- orgonaművet, amely a múlt évhez hasonlóan “Közös hangként” megszólal minden programon, ezzel erősítve azt a kapcsot, amely összefűzi az Orgonák éjszakájának résztvevőit. Az Invocation című mű magában hordozza az Orgonák éjszakájának üzenetét, amely egyben az idei év kihívásai által létrejött összetartozást, hitet is jelképezi.
Ha az Ön szívéhez is közel áll ez a hangszer és lehetősége van egy programmal csatlakozni, regisztráljon az eseményre az orgonak.ejszakaja@fiharmonia.hu e-mail címen.
Ha üdítő kulturális kikapcsolódásra vágyik, keresse a csodás orgonahangokat a Filharmónia nyári programjain! További információ a www.filharmonia.hu weboldalon.
2020. július 14., kedd
2020. július 13., hétfő
MIAU - Fotók és személyes történetek az internet nem hivatalos címerállatáról
A macskák nemcsak a régmúlt legendáinak, hanem a 21. század digitális képözönének is legkedveltebb főszereplői. A Capa Központ 8F Galériájában kilenc kortárs magyar alkotó cicás fényképein és személyes történetein keresztül kutathatjuk a velünk élő, ámde örökké rejtélyes állatok népszerűségének és a macska-ember közötti kapcsolódások titkait. A kiállítás július 15. és augusztus 30. között ingyenesen látogatható.
Ha egyetlen képpel kellene illusztrálni a világhaló csatornáin hömpölygő 21. századi digitális képözönt, akkor az minden bizonnyal egy macskás fotó lenne. Bár a kutyások máig vitatják, az internet nem hivatalos címerállata a csupa rejtély, öntörvényű, pihe-puha cica lett. Az állat nyilvánvaló szépsége és cukisága mellett többek között olyan tulajdonságainak köszönheti mérhetetlen népszerűségét a kortárs vizuális kultúrában, mint az emberszerű arckifejezése, elbűvölő intelligenciája, keresetlen humora, örök kiszámíthatatlansága és arisztokratikus természete. A macskához kapcsolódó jelentésrétegek a háziasításától kezdve folyamatosan rakódnak egymásra. Bár megszelídítése legendásan sokáig tartott, az azóta eltelt több ezer év alatt az ember társaként összetett állat-szimbólummá vált: az éjszaka, a titkos tudás állatává; az éleslátás megtestesítőjévé; a nőiség jelképévé; a bujaság ikonjává. Mindezeknek köszönhető a „macskás fotó” alműfaj közérthetősége és közkedveltsége.
A MIAU! kiállításon a világ folyamatosan bővülő cicáskép-archívumából egy apró egység látható: kilenc kortárs magyar alkotó (fotóriporter, fotográfus, képzőművész) fotói és a hozzájuk tartozó személyes kis történetek macska-ember és ember-ember viszonyokról, képelméleti összefüggésekről, szociológiai megfigyelésekről, babonákról, mániákról, szemekről, bajuszokról. Szabó Benke Róbert saját macskájáról készült fotója látható a kiállításon. „A fotográfusi munkásságom jelentős része igen személyes, leginkább a fontos találkozásaim köré kerítek sztorit. Így van ez dr. Miciváry Micivel is. Nem hétköznapi, ahogyan „becsapódott” az életembe, végigkísérte a párkapcsolatomat, majd a szerelem vége, később Mici elajándékozása, 2018-ban újratalálkozás, és búcsú… a lehető legrövidebben így tudom összefoglalni a történetünket. Mici mindezalatt több munkám alanya volt.”
Szombat Éva Practitioners című sorozatában olyan embereket mutatott be, akik aktívan alakítják a saját sorsukat, és sokat tesznek a boldogságukért. „Egyesek a háziállatok tartásában, imádatában teljesednek ki. Ezért is mentem el 2015-ben egy macskakiállításra, és fotóztam a büszke, örömben úszó macskatulajdonosokat a kissé feszült kedvenceikkel” – idézi fel a fénykép készítésének történetét.
Hajdú D. András dokumentarista fotósként pedig csupán „belefutott” a kiállításon látható jelentbe: „A Máltai Szeretetszolgálat megbízásából készítettem a pécsi György-telepen egy multimediális anyagot, amikor megláttam kiterítve ezt a tigrises szőnyeget a szárítón. Az agyam azonnal beindult és raktározott: a tigris szuper szimbólum, többek között utalhat a telepi srácok apaképére, vagy akár az ottani lányok kedvenc vadállatmintás ruhadarabjainak egyikére. Ilyenkor általában regisztrálom, hogy van egy lehetőségem arra, hogy játékba hozzam az adott látványt, és várom, hogy a nap folyamán lesz-e belőle valami. Ebben az esetben az élet egy egészen szürreális pillanatot produkált, mint amire számítottam: befordult a sarkon egy fekete macsek, és egyszerűen odasétált, majd felnézett a tigrisre, mint valami példaképre. Minden egy képre került, a háttér tökéletesen árulkodik a miliőről, a cica pedig a telepi srácok mintakeresését jelenítette meg számomra.”
A macskák sokrétű szimbólumrendszere és sokféle arca, kilenc alkotó személyes történetén keresztül augusztus 30-ig a Capa Központ 8F Galériájában.
MIAU!
Capa Központ – 8F Galéria, 2020. július 15. – augusztus 30.
Alkotók: Bánkuti András, Barakonyi Szabolcs, Gáldi Vinkó Andrea, Gerhes Gábor, Hajdú D. András, Máli Fanni, Szabó Benke Róbert, Szarka Péter, Szombat Éva
Kurátor: Mucsi Emese
Megnyitó: 2020. július 15., 18 óra
A kiállítást megnyitja: Fekete Ádám író, rendező
A kiállítás ingyenesen látogatható
Facebook event: https://www.facebook.com/events/726273341522708/
További információ: https://capacenter.hu/kiallitasok/miau/
2020. július 10., péntek
2020. július 9., csütörtök
2020. július 8., szerda
Elindult az Art is Business Díj 2020 pályázata
2020. július – szeptember között második alkalommal hirdetik meg az Art is Business Díj pályázatát olyan nagyvállalatok, kis- és középvállalkozások, forprofit és kulturális mecénások számára, akik az elmúlt évben együttműködtek a művészet világával. Az elismerés célja, hogy kiemelje azokat, akik tudatosan, stratégiai szemléletmóddal kötődnek egymáshoz; meglátják egymásban azokat az értékeket, amelyekkel kölcsönösen képesek hatni egymás működésére, piaci megítélésére, életére. A díjazottakat a decemberi ünnepélyes díjátadón jelentik be a Trafó – Kortárs Művészetek Házában.
RÉSZVÉTELI LEíRÁS
A díj pályázati folyamatában az űrlap kitöltésésvel vehetnek részt a nagyvállalatok, valamint a kis- és középvállalkozások képviselői 2020. július 1 - szeptember 30. között. Az űrlap kitöltésének megkezdésétől két hét áll a pályázók rendelkezésére, hogy véglegesítsék az adatlapot és a válaszokat. Amennyiben a kérdésekre nincs egzakt válasz, jelezzék az űrlapban, hogy nem áll módjukban az adott kérdésre választ adni és folytassák a többi kérdéssel. Kérjük, ne hagyják abba a válaszadást!
A forprofit mecénás kategóriában főlega művészeti szegmenstől kérjük a jelöléseket. Arra vagyunk kíváncsiak, hogy az adott évben mely magánszemélyekkel és milyen együttműködések jöttek létre. Amennyiben ezen kapcsolatok nyilvánosak, 3000-4000 karakter terjedelemben kérjük a jelöltek bemutatását. A jelöléseket az info@artisbusiness.hu email címre várjuk 2020. július 1 - szeptember 30. között.
A pályázatokat hatfős kuratóriumi testület bírálja el, akik a hazai kulturális kommunikációs szakma meghatározó szereplői.
Balogh Máté András, az Art is Business vezetője
Batta Barnabás, a MITTE Communications stratégiai igazgatója
Drucker Dávid, a Trafó marketing- és kommunikációs vezetője
Fehér Zsuzsanna, a Ludwig Múzeum marketing- és kommunikációs vezetője
Hóbor Helga, a Nemzeti Táncszínház kommunikációs és értékesítési vezetője
Juhász Dóra, a MÜPA PR-vezetője
A Kulturális Mecénás díjra a Fidelio magazin, a Kulturális Turizmus díjra pedig Bódis Gábor turisztikai szakember terjeszti fel a jelölteket.
A pályázat kiemelt szereplőit az Art is Business decemberi lapszámában mutatják be a szervezők, és a legjobbakat díjátadó keretében ünneplik meg 2020. december 15-én a Trafó - Kortárs Művészetek Házában.
Az Art is Business Díj 2020 pályázatát a következő linken lehet kitölteni: https://www.artisbusiness.hu/hu/kerdoiv/art-is-business-dij/
2020. július 6., hétfő
Symphonic
Sarnabör mondja:
- Az új sorlemez munkálatai közben felmerült a nagyzenekari hangszerelés ötlete is, így a régebbi dalokból készülget egy "symphonic" változat, ami valami ilyen lesz:
- Az új sorlemez munkálatai közben felmerült a nagyzenekari hangszerelés ötlete is, így a régebbi dalokból készülget egy "symphonic" változat, ami valami ilyen lesz:
2020. július 4., szombat
Pirogránit esték: Beck Zoli és Grecsó Krisztián estje (2020.07.02.)
Hosszú idő után megint kamera a kézben a színpadra irányítva egy különleges estén, ahol az irodalom és a zene találkozik két remek szerző műveiben, saját tolmácsolásukban. A szerepek néha felcserélődtek: az író-költő zenélt és a zenész olvasta fel saját tárcáját. Minden úgy volt jó, ahogy volt: színpadra hívott önkéntes segítőkkel, fényekkel, közönséggel...
2020. július 3., péntek
Fusz György monumentális installációja 1000 négyzetméteren!
Soha nem volt még hasonló a pécsi Zsolnay Kulturális Negyed m21 Galériájában! Fusz György, Ferenczy Noémi-díjas keramikus- és szobrászművész kiállítása „belakja” a teljes teret, létrehozva így egy 1000 négyzetméteres mega-installációt, amelynek címe: Odú.
A nem mindennapi kiállítást Franz Kafka Az odú című novellája ihlette:
"Berendeztem az odút, és úgy látszik, jól sikerült. Kívülről tulajdonképpen csak egy nagy lyuk látható, ez azonban valójában sehová sem vezet, már néhány lépés után természetes, szilárd kőzet zárja el az utat. Nem kérkedem azzal, hogy szántszándékkal hajtottam végre ezt a cselt, valamelyik meghiúsult odúépítési kísérletemből maradt vissza a lyuk, de végül előnyösnek láttam, ha ezt az egyet nem temetem be. Némely csel persze olyan ravasz, hogy magamagát hiúsítja meg, ezt bárki másnál jobban tudom, és bizonyára az is merészségre vall, ha egyáltalán felhívom e lyuk révén a figyelmet arra a lehetőségre, hogy itt valami nyomozásra érdemes dolog lappang. De félreismer engem, aki azt hiszi, hogy gyáva vagyok, és úgyszólván csak gyávaságból építettem meg odúmat."
(Franz Kafka: Odú - részlet)
Fusz György mega-installációjának világa megdöbbentően összecseng Franz Kafka azonos című novellájával. Az m21 Galéria 1000 négyzetméteres terébe lépve a látogató térkép segítségével tájékozódhat az installáció teremtette világban, amelynek kontextusát a szobrok, az installáció építményei által berendezett terek, a Kafka-novella – meg talán az elmúlt három hónap szorongásokkal teli, extrém helyzete is adja. Az installáció építéséhez több, mint 50 zsák gyapjút, több száz köbméter fát használt fel az alkotó. Megdöbbentő élménnyel, egyfajta belső utazással találja szembe magát a látogató.
A kiállítást július 2-án 19 órakor Fabényi Júlia művészettörténész, a Ludwig Múzeum igazgatója nyitjotta meg. Megtekinthető szeptember 13-ig.
Az installáció létrejöttét a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.
2020. július 2., csütörtök
A nemrég elhunyt Najmányi Lászlóra emlékezünk
Najmányi László 1946. február 9. – 2020. június 28.
A videó önéletrajzot Najmányi László készítette 2009 augusztusában. Ez az öt kötetből álló önportré több kötetéből és fejezetéből kivett elemekből összeállított részlet képzőművészi munkásságát ismerteti vázlatosan. A művész gyűjteményekbe került digitális festményei az alábbi címen tekinthetők meg: http://www.youtube.com/watch?v=xhTHcu... Najmányi László teljes videó önéletrajza első kötetének (1946-1978) részletei az alábbi címeken találhatók: http://www.youtube.com/watch?v=TOPACr... http://www.youtube.com/watch?v=xWA9mM... http://www.youtube.com/watch?v=95kwtd... http://www.youtube.com/watch?v=2Eepyz... http://www.youtube.com/watch?v=6rYvyD... http://www.youtube.com/watch?v=vK1NhP... Részletek a VideoBio készülő második kötetéből (1971-1984): http://www.youtube.com/watch?v=blxKl5... http://www.youtube.com/watch?v=zl6E6o... Két részlet a VideoBio készülő harmadik kötetéből (1985-1996):: http://www.youtube.com/watch?v=tMyRz-... http://www.youtube.com/watch?v=klQWoU... Részletek a VideoBio készülő negyedik kötetéből (1996-2010): The City of the Lame: http://www.youtube.com/watch?v=soknXQ... http://www.youtube.com/watch?v=MndIZE... http://www.youtube.com/watch?v=zlMqtZ... http://www.youtube.com/watch?v=IGS3qN... http://www.youtube.com/watch?v=stNtho... Thereminiad: http://www.youtube.com/watch?v=B_U8OH... http://www.youtube.com/watch?v=Qicjea... WordCitizen: http://www.youtube.com/watch?v=Nl3QOm... http://www.youtube.com/watch?v=tEFwrE... http://www.youtube.com/watch?v=euyHh7... Karib könyv: http://www.youtube.com/watch?v=4PfFBX... Csehovék: http://www.youtube.com/watch?v=_qbv5M... Kóser Kabaré: http://www.youtube.com/watch?v=LXhTq-... http://www.youtube.com/watch?v=Meg3s_... http://www.youtube.com/watch?v=aN4vW-... http://www.youtube.com/watch?v=qxW0hA... http://www.youtube.com/watch?v=XtWY4v... http://www.youtube.com/watch?v=KNs8Ei... http://www.youtube.com/watch?v=VjrjM-... L'Odyssée Électronique: http://www.youtube.com/watch?v=Hya94P... http://www.youtube.com/watch?v=eLlMLF... http://www.youtube.com/watch?v=rKK-mJ... http://www.youtube.com/watch?v=tkahg1... http://www.youtube.com/watch?v=qdSvdD... Theatrica Vitae: http://www.youtube.com/watch?v=s67yzZ... http://www.youtube.com/watch?v=7rvSC_... Várnagy Tibor: A VideoBio első kötetének (1946-1978) bemutatója (Első rész): http://www.youtube.com/watch?v=gaVKHB... Várnagy Tibor: A VideoBio első kötetének (1946-1978) bemutatója (Második rész): http://www.youtube.com/watch?v=hRAtVL... Najmányi László blogbejegyzése a bemutatóról: http://artportal.hu/aktualis/blog/201... További info az artportal.hu oldalon: http://artportal.hu/videok/najmanyi_l...
2020. július 1., szerda
Július 7-től a Capa Központ összes kiállítása látogatható Pop-up tárlat nyílik magyar fotográfusok koronavírus-helyzetre reflektáló munkáiból
Pár nappal a veszélyhelyzet kihirdetése előtt nyílt meg, július 7-től pedig újra látogatható Urbán Tamás Felesleges Pillangó és Thomaz Farkas A fény ritmusa című tárlata a Capa Központban. Emellett Nyolc hét. Magyar fotográfusok a járvány idején címmel a koronavírus-helyzetre reflektáló pop-up tárlat is nyílik a Project Roomban.
Nyolc hét. Ennyi időn keresztül követtük figyelemmel a virtuális térben kortárs magyar fotográfusok tevékenységét a járvány idején. A Capa Központ blogján publikált nyolcrészes válogatás egy pop-up kiállítás keretében most a valós térben jelenik meg, emléket állítva az elmúlt hónapok eseményeinek. „A pandémia és annak következményei a fotográfusok életét is jelentősen befolyásolták, ettől függetlenül azzal foglalkoztak, amivel amúgy is szoktak: fotóztak. Igaz, nem pont azt, amit, és nem pont úgy, ahogy korábban: voltak, akik otthon maradtak, és egyfajta vizuális karanténnaplót készítettek, mások még ilyenkor is kimentek az utcákra, hogy megörökítsék a megváltozott életkörülményeket és városképet. A kiállítás harminckilenc fotográfus nyilvános Instagram-profilján megjelent képein keresztül mutatja be ezt az időszakot, a válogatás során fontos szempont volt, hogy minél többféle alkotói attitűd, látásmód jelenjen meg” – emelik ki a kiállítás kurátorai, Gellér Judit és Gáspár Balázs.
A Robert Capa Kortárs Fotográfiai Központban július 7-től augusztus 23-ig újra látogatható lesz Urbán Tamás Felesleges Pillangó című tárlata. A kiállítás gerincét abban a hat évben készített fényképek képezik, amikor Urbán Tamás pártfogója volt a tetőtől-talpig tetovált Pillangónak, bemutatva többek között a börtönéletet, a szabadulást, a pesti undergroundban eltöltött estéket, a céltalan nappalokat. A fotók mellett az életének felét rácsok mögött töltő Pillangó naplóját, rajzait, rejtvényeit és festményeit, valamint Urbán Tamás által összegyűjtött iratokat és tárgyakat is bemutatnak a kiállításon.
Szintén augusztus 23-ig lesz látogatható Thomaz Farkas A fény ritmusa című kiállítása. A magyar származású fotográfus a brazil kultúra emblematikus alakja, a modern fotográfia és dokumentumfilm egyik legfontosabb képviselőjének tartják. Munkái olyan fontos gyűjtemények részét képezik, mint a New York-i MoMA és a londoni Tate Modern, eddig azonban Magyarországon még sosem voltak kiállítva alkotásai. Műveit a mások iránti érzékenység, az emberekhez való őszinte odafordulás, a humánum jellemzik.
A Capa Központ új nyitvatartási renddel, keddtől péntekig 14 és 19 óra között, hétvégén 11 és 19 óra között várja a látogatókat.
További információ: https://capacenter.hu/
Nyolc hét. Magyar fotográfusok a járvány idején
Capa Központ – Project Room
Megnyitó: 2020. július 7., kedd, 18 óra
A kiállítás ingyenesen megtekinthető: 2020. július 8. – 2020. augusztus 16.
A kiállítást megnyitja: Horváth Viktor író
A kiállítást megnyitja: Horváth Viktor író
Kurátorok: Gellér Judit, Gáspár Balázs
Kiállító alkotók: A Fehér Vera, Ajpek Orsi, Altnőder Emese, Bartha Máté, Belicza László Gábor, Bődey János, Csudai Sándor, Dombóvári Judit, Gáldi Vinkó Andi, Gőbölyös Luca, Hajdú D. András, Hodosy Enikő, Kállai Márton, Klenyánszki Csilla, Koronczi Endre, Kovalovszky Dániel, Kudász Gábor Arion, Máté Péter, Mónus Márton, Neogrády-Kiss Barnabás, Pályi Zsófia, Puklus Péter, Ravasz András, Rádóczy Bálint, Regős Benedek, Révai Sára, Rostás Bianka, Sivák Zsófia, Stiller Ákos, Szabó Bernadett, Szalay Krisztina, Szatmári Gergely, Száraz Katalin, Szász Lilla, Szombat Éva, Szöllősi Mátyás, Timár Sára Erzsébet, Vékony Dorottya, Zellei Boglárka Éva
Facebook esemény: https://www.facebook.com/events/308046340211171/
Urbán Tamás fényképeinek Pillangó mellett két gyakori szereplője tartott tárlatvezetést Virágvölgyi István kurátor moderálásával 2020. március 9-én, hétfőn. Müller Péter, a Sziámi zenekar frontembere meghívta együttesébe fellépni Pillangót, Szilágyi Zoé festőművész, vagy akkori becenevén Zsuzsu pedig Pillangó barátnője volt és a Fekete Lyuk oszlopos tagja.
Figyelmeztetés
Korhatáros videó (a feltöltő kérésére)
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)