2018. március 31., szombat
2018. március 30., péntek
Valódi hamisítvány - Lebilincselő vígjáték a Belvárosi Színházban
2018. április 13-án mutatják be Valló Péter rendezésében, Stephen Sachs amerikai szerző vígjátékát, a Valódi hamisítványt Hernádi Judit és Kern András szereplésével. A két zseniális színész nem először látható a Belvárosi Színház színpadán, hiszen már a Hitted volna? előadásban is megmutatták, milyen erővel képesek közösen a nézőkre hatni. Különösen, ha humorról van szó.
„Maude különc, szabadszájú és harsány nő, Lionel pedig kifogástalan modorú, művelt és meglehetősen cinikus férfi. Ők ketten talán soha nem találkoztak volna, hiszen Maude munkanélküli pincérnőként egy lepukkant lakókocsiparkban él Kaliforniában, Lionel pedig egy neves művészeti alapítványnál dolgozik a kontinens másik felén, New Yorkban. Csakhogy Maude-nak van egy féltve őrzött kincse: egy szerinte milliókat érő Jackson Pollock festmény, aminek a valódiságáról szeretne hiteles szakértői véleményt kapni, és most Lionelre vár a feladat, hogy megállapítsa, Maude festménye valódi-e vagy csak hamisítvány. Azonban találkozó, vagyis a hivatalos értékbecslés nem úgy sül el, ahogy normálisan számítanánk rá: és nemcsak a képről, de szinte minden másról is kiderül, hogy nem az, aminek elsőre látszik.” – olvasható a színlapon.
Stephen Sachs amerikai szerző vígjátékát hihetetlen sikerrel játsszák a világon mindenütt, és most magyarul is látható ez a végtelenül szórakoztató, lebilincselő darab, ami igazi jutalomjáték két olyan sziporkázó humorú, zseniális színésznek, mint Hernádi Judit és Kern András.
Stáb:
Dramaturg - Kovács Krisztina
Díszlet - Valló Péter
Jelmez asszisztens - Tóth Hajni
Plakát - Csáfordi László
Rendező munkatársa - Kis-Kádi Judit
Művészeti vezető - Zöldi Gergely
Rendező - Valló Péter
Producer - Orlai Tibor
Fordító - Kovács Krisztina
Író - Stephen Sachs
Premier: 2018. április 13. 19 óra
Következő előadások: április 14., 27., május 17., 25., 30.
2018. március 29., csütörtök
Tavaszi Szenteste a Hatszín Teátrumban
Magyarországon látható elsőként, a bécsi és müncheni bemutatók után a sztárszerző, Daniel Kehlmann feszült izgalmakkal teli, Szenteste című darabja. Petrik Andrea egy állítólagos terroristát, Rába Roland szigorú nyomozót alakít a 2018. április 7-től látható előadásban. A történet harmadik szereplője pedig egy vészjóslón ketyegő óra…
Februárban tartották a Szenteste ősbemutatóját Bécsben, majd egy müncheni premier következett, ezután pedig rögtön Budapesten, a Hatszín Teátrumban debütál az ünnepelt német–osztrák szerző, Daniel Kehlmann zseniális darabja. A szöveg súlyos társadalmi kérdéseket boncolgat, vérbeli krimi-köntösben. Vajon mi a fontosabb: a biztonság vagy a szabadság? És ha van válasz, azt elfogadjuk-e?
A Hatszín Teátrum előadásában Petrik Andrea és Rába Roland játsszák az egymásnak feszülő karaktereket. A történet szerint egy professzornőt meggyanúsítanak, hogy valahol működésbe hozott egy időzített bombát, amely szenteste, pontban éjfélkor robban. A nyomozónak másfél órája marad, hogy kiderítse az igazságot, és hatástalanítsa a pokolgépet – ha ugyan létezik egyáltalán. A darab tehát egyszerre zaklatott szópárbaj, versenyfutás az idővel és szembesítés azzal, mi lesz az emberből, ha állandó rettegésben kell élnie?
A Hatszín idei első bemutatóját Szilágyi Bálint viszi színre, aki pályája során találkozott már Kehlmann-szöveggel, így nem ismeretlen számára a szerző. Most azonban nemcsak rendezi, hanem ő maga fordította is a darabot.
„A szabadság a kulcskérdés – mondja, amikor a Szenteste számára legfőbb üzenetéről kérdezzük. – Mostanában egyre többször fogalmazódik meg bennünk a kérdés, hogy ez az idea, amire a nyugati demokráciákat építettük, jogos-e és létezik-e valójában.” Szerinte a színészek számára a legnagyobb kihívás, hogy valós időben kell eljátszaniuk a történetet. Folyamatosan ott ketyeg egy óra a fejük felett. „Ez valahol a színészi szabadságukat is korlátozza. Szokatlan helyzet, amihez muszáj alkalmazkodniuk.”
A rendező alkotótársai Árvai György (látvány, zene) és Szűcs Edit (jelmez). A feszült izgalmakkal teli előadást 2018. április 7-től láthatják a nézők a Jókai utcai színházban.
——————————
Daniel Kehlmann a kortárs, német nyelvű irodalom sztárszerzője, aki Európában és az Egyesült Államokban is óriási népszerűségnek örvend. Negyvenhat nyelvre lefordított regénye, A világ fölmérése hónapokig vezette az eladási listákat Németországban és a tengeren túl. Kritikusai leginkább intelligenciáját és lehengerlő humorát dicsérik. Kleist- és Thomas Mann-díjjal is elismerték már munkásságát. Kehlmann az idei Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál díszvendége, és április 22-én ellátogat a Hatszín Teátrumba is, hogy megnézze az előadást.
Daniel Kehlmann: Szenteste
- darab két színre és egy órára -
Judith - egy nő – Petrik Andrea
Thomas - egy férfi – Rába Roland
Díszlet: Árvai György
Jelmez: Szűcs Edit
Fordította és az előadást rendezte: Szilágyi Bálint
Hatszín Teátrum
Bemutató: 2018. április 7. (további előadások: április 8., 22.)
2018. március 28., szerda
Színházat csinálni könnyű? - A színházi kulisszák mögé visz a Spirit Színház legújabb bemutatója
"Ged Marlon Egy egyszerű szemöldökráncolás című komédiája három színházi emberről szól, akik halálos komolysággal és hatalmas önbizalommal készülnek egy bemutatóra. Az előadás magyarországi ősbemutatója március 30-án lesz a Spirit Színházban Hegyi Barbara, Varju Kálmán és Telekes Péter szereplésével, Czeizel Gábor rendezésében.
Szereposztás:
Renée, rendező - Hegyi Barbara
Dominique, szerző - Telekes Péter
Claude, színész - Varju Kálmán
Rendező:
Czeizel Gábor
Színházat csinálni könnyű – gondolják sokan. A francia komikus, Ged Marlon Egy egyszerű szemöldökráncolás című kortárs komédiája a színházi kulisszák mögé enged betekintés. A nézők bepillantást nyerhetnek egy próbafolyamat intimitásába: az olvasópróbák, a színházi szünetek, a bemelegítés, a szerzői magyarázatok és a darab színrevitelének problémái mind-mind sorra kerülnek. A közönség a készülődés hihetetlen forgatagában találja magát, elmerülve a szellemes szövegben és az előadás készítésének energikus tébolyában. „Egy-egy valós próbafolyamat során sokszor felmerült már bennem, milyen lenne, ha nézők is láthatnák, hogyan jutunk el az első olvasópróbától a premierig. Ebből kellene csinálni egy előadást! És ez a darab pontosan erről szól, megmutatja a folyamat – kívülről nézve sokszor akár abszurdnak tűnő – lépéseit.” – meséli Varju Kálmán, akit Claude, a színész szerepében láthatunk.
A komédiában adott három karakter, a színész, a rendező és az író, akik egy célért, a bemutatóért dolgoznak, ám mindannyian aktívan bele is szólnak a folyamatba. „Amikor megismerkedtem a művel, rögtön azt éreztem, ezt három olyan színésznek kell játszania, akik nem először találkoznak. Ismerik egymást, dolgoztak is együtt, így nem kell köröket futni, hogy eljussanak arra a pontra, amikor már gátlások nélkül megnyílnak egymásnak.” – emeli ki Czeizel Gábor, rendező. A színész nehézsége, hogy úgy érzi, nagyon nehéz ezt a szerepet eljátszania: „Ez az első alkalom, amikor Claude nevű karaktert játszok. Ah, a teremtés szúrásai!” Renée, a rendező az, akinek mindenre pontos magyarázatot kell adnia, míg Dominique, a szerző azzal küzd a próbafolyamat során, hogy saját művét kell értelmeznie: „Amit szerzőként mondhatok: felejtsétek el a szöveget, és gondoljatok egyszerűen arra, milyen öröm a színpadon állni olyan keresztnévvel, amiért sok színész irigyel majd benneteket.”
„A darab humora szerintem abban rejlik, hogy mindenki a saját igazáért küzd, s az ütközik a másik igazával. Ha ezt jól játsszuk, egy Pepét, egy Kálmánt és egy Barbarát látnak a nézők a színpadon. Csak nem színészként, hanem szerzői, színészi és rendezői szerepben. A figuráknak tehát nem a jellemük az érdekes, hanem a rendező, a színész és az író attitűdjei határozzák meg őket.” – véli Telekes Péter. A komédia attól kel életre, hogy a színészek a saját tapasztalataikat viszik bele a szerepekbe, miközben saját mesterségük abszurditásával szembesülnek a játék során. Hiszen egy próbafolyamat során a legkisebb szó, egy meggondolatlan gesztus is apokaliptikus arányokat vehet fel. „A szöveg úgy épül fel, hogy először egyben elhangzik egy rövid dialógus, a próba tárgya, majd arra reflektálnak, azt szedik szét a szereplők. Így a nézők megismerik, mennyire fent tudunk akadni a színházban egy-egy olyan dolgon, ami mások számára nem is tűnik fontosnak. Például egy színésznek létkérdés, hogy tudja hány órakor játszódik az adott jelent, esik-e kint az eső, vagy honnan jött, mit csinált az adott jelenet előtt a megformálandó karakter. Ezek szöszölésnek tűnhetnek, mégis a mesterségünk elkerülhetetlen velejárói.” – meséli Hegyi Barbara.
A színházat azért szeretjük nézni, mert az életünket látjuk benne viszont. Néha a színházcsinálók a színházcsinálásról készítenek előadást, hiszen az is az életről szól. A Spirit Színházban először látható, milyen az, amikor megszületik egy előadás. Vagy nem.
Ged Marlon - Egy egyszerű szemöldökráncolás – stílusgyakorlat
Szereposztás:
Renée, rendező - Hegyi Barbara
Dominique, szerző - Telekes Péter
Claude, színész - Varju Kálmán
Rendező:
Czeizel Gábor
Előadások: 2018. március 30., március 31., április 9., április 11., április 17.
További információ: http://spiritszinhaz.com/eloadas/egy_egyszeru_szemoldokrancolas___majdnem_workshop "
2018. március 27., kedd
Ibolyántúl - Oláh Ibolya estje a Spirit Színházban
Oláh Ibolya önvallomás estje egyszerre koncert és színház. Személyes hangvételű „beszélgetés” a nézővel; csöndes feltárulkozás a dalokon és az énekesnő életének fontosabb eseményein keresztül. Az Ibolyántúl március 29-én és május 3-án a Spirit Színházban látható.
Az Ibolyántúl című koncert-színházi esten Oláh Ibolya, bátran és nyíltan vállalva önmagát, beszámol a gyerekkoráról, a származásáról, az intézetről, a barátságról, a szerelmekről, a megtett útról, a kudarcokról, sikerekről, félelmekről, álmokról. A dalok, ha lehet, még mélyebbre visznek – Ibolyán túlra. „Ez az est az életemről szól. Régi vágyam volt, hogy zongorakísérettel énekeljem el saját dalaimat, melyeket személyes történetekkel kötök össze. Sokan próbáltak már megfejteni, s legjobban talán a dalaimon keresztül juthatnak közelebb hozzám az emberek. Az előadás után azt szokták visszajelezni nekem, hogy egy nagyon mély, érzelmi hullámvasút ez az este, amelyben valamilyen formában mindenki magára ismer, magára talál.” - mesélte korábban Oláh Ibolya.
Az elhangzó dalok az énekesnő saját, zongorára hangszerelt művei, emellett cigánydallamok, balladák és Ibolya példaképeinek, zenésztársainak számai is felcsendülnek.
Az esten elhangzanak:
Breitner János, Gábor S. Pál, Hubay Miklós, Kamondy Ágnes, Menyhárt János, Miklós Tibor, Novák Péter, Oláh Ibolya, Orbán Tamás, Presser Gábor, Ránki György, Szenes Iván, Sztevanovity Dusán, Szűcs Norbert, Vas István, Vörös Róbert szerzeményei.
Breitner János, Gábor S. Pál, Hubay Miklós, Kamondy Ágnes, Menyhárt János, Miklós Tibor, Novák Péter, Oláh Ibolya, Orbán Tamás, Presser Gábor, Ránki György, Szenes Iván, Sztevanovity Dusán, Szűcs Norbert, Vas István, Vörös Róbert szerzeményei.
Zongorán kísér: Furák Péter
További információ:
Facebook event: https://www.facebook.com/events/180776359224417/
Koncert és színház, személyes hangvételű "beszélgetés" a közönséggel. Csöndes feltárulkozás az énekesnő saját, zongorára hangszerelt dalain keresztül. Meglepetésként zeneszerző barátaitól, példaképeitől hangzanak el ismert és különleges dalok.
Zongora: Furák Péter
Rendező: Vörös Róbert
2018. március 26., hétfő
Hollywood messze van (live)
Simara: Hollywoowd messze van
(Kis élet, kis szerelem koncert, (Út közben lemezbemutató)
visual: Doboviczki - Hizsnyik duo
2018. március 25., vasárnap
Artsy, a művészet Spotify-a
Az Artsy egy new york-i művészeti magazin, melynek remek online felülete és telefonos alkalmazása van. Regisztráció nélkül is böngészhetjük a világ művészetét, múzeumait, aukcióit, művészeit, minden infót megkapunk amire szükségünk lehet, de regisztráció után - mint a zenei streaming oldalakon -, rákérdeznek az érdeklődésünkre és ennek megfelelően ajánlanak is műveket.
Már akartunk írni róluk, de valamiért mindig elmaradt. Most viszont kaptunk egy levelet:
"Hi - my name is Rebecca, and I work at Artsy. While researching Henri Rousseau, I found your page: http://lumnicernoverek.blogspot.com/2011/05/.
I am reaching out to certain website and blog owners that publish content in line with our mission to make all the world’s art accessible to anyone. We hope to continue promoting arts education and accessibility with your help.
Our Henri Rousseau page provides visitors with up-to-date Rousseau exhibition listings, over a dozen of his works, and exclusive articles. The page also includes related artists and categories, allowing viewers to discover art beyond our Rousseau page. We would love to be included as an additional resource for your visitors via a link on your page.
If you are able to add a link to our Rousseau page, please let me know, and thanks in advance for your consideration.
Best,
Rebecca
"Beauty is the promise of happiness."
-Henri Rousseau"
Henri Julien Félix Rousseau (May 21, 1844 -- September 2, 1910) was a French Post-Impressionist painter in the Naive or Primitive manner. He was also known as Le Douanier (the customs officer) after his place of employment. Rousseau started painting seriously in his early forties, and by age 49 he retired from his job to work on his art full-time. Ridiculed during his life, he came to be recognized as a self-taught genius whose works are of high artistic quality. He claimed he had "no teacher other than nature". His best known paintings depict jungle scenes, even though he never left France or saw a jungle.
Rousseau exhibited his final painting, The Dream, at the 1910 Salon des Independants a few months before his death. At his funeral, seven friends stood at his grave: the painters Paul Signac and Manuel Ortiz de Zarate, the artist couple Robert Delaunay and Sonia Terk, the sculptor Brancusi, Rousseau's landlord Armand Queval and Guillaume Apollinaire, the Italian-born French poet, who wrote the epitaph Brancusi put on the tombstone:
We salute you Gentle Rousseau you can hear us.
Delaunay, his wife, Monsieur Queval and myself.
Let our luggage pass duty free through the gates of heaven.
We will bring you brushes paints and canvas.
That you may spend your sacred leisure in the
light and Truth of Painting.
As you once did my portrait facing the stars, lion and the gypsy.
Már akartunk írni róluk, de valamiért mindig elmaradt. Most viszont kaptunk egy levelet:
"Hi - my name is Rebecca, and I work at Artsy. While researching Henri Rousseau, I found your page: http://lumnicernoverek.blogspot.com/2011/05/.
I am reaching out to certain website and blog owners that publish content in line with our mission to make all the world’s art accessible to anyone. We hope to continue promoting arts education and accessibility with your help.
Our Henri Rousseau page provides visitors with up-to-date Rousseau exhibition listings, over a dozen of his works, and exclusive articles. The page also includes related artists and categories, allowing viewers to discover art beyond our Rousseau page. We would love to be included as an additional resource for your visitors via a link on your page.
If you are able to add a link to our Rousseau page, please let me know, and thanks in advance for your consideration.
Best,
Rebecca
"Beauty is the promise of happiness."
-Henri Rousseau"
Böngésszétek az oldalt, válogassatok a rengeteg kép között, sok szépséget találtok!
Henri Julien Félix Rousseau (May 21, 1844 -- September 2, 1910) was a French Post-Impressionist painter in the Naive or Primitive manner. He was also known as Le Douanier (the customs officer) after his place of employment. Rousseau started painting seriously in his early forties, and by age 49 he retired from his job to work on his art full-time. Ridiculed during his life, he came to be recognized as a self-taught genius whose works are of high artistic quality. He claimed he had "no teacher other than nature". His best known paintings depict jungle scenes, even though he never left France or saw a jungle.
Rousseau exhibited his final painting, The Dream, at the 1910 Salon des Independants a few months before his death. At his funeral, seven friends stood at his grave: the painters Paul Signac and Manuel Ortiz de Zarate, the artist couple Robert Delaunay and Sonia Terk, the sculptor Brancusi, Rousseau's landlord Armand Queval and Guillaume Apollinaire, the Italian-born French poet, who wrote the epitaph Brancusi put on the tombstone:
We salute you Gentle Rousseau you can hear us.
Delaunay, his wife, Monsieur Queval and myself.
Let our luggage pass duty free through the gates of heaven.
We will bring you brushes paints and canvas.
That you may spend your sacred leisure in the
light and Truth of Painting.
As you once did my portrait facing the stars, lion and the gypsy.
2018. március 24., szombat
2018. március 23., péntek
Csókolom 1. (2018.03.17.)
Ujj Zsuzsiék koncertjéről két anyag is készült, mivel Anna kipróbálásra kapott egy utazós kompakt fényképezőgépet és kíváncsiak voltunk, hogy extrém körülmények között hogyan teljesít. (Megszorításokkal és odafigyeléssel használható sötét, csúcsfényekkel rendelkező helyen is, kicsit több utómunkával...)
Ezért most két film készült koncertről, ma láthatjátok az elsőt Annától és holnap a másodikat, másik zenével.
foto: Anna Zeller Anna
Ezért most két film készült koncertről, ma láthatjátok az elsőt Annától és holnap a másodikat, másik zenével.
foto: Anna Zeller Anna
2018. március 22., csütörtök
Újabb 5 helyszín fellépőit jelentette be a Fishing on Orfű
Az erdei, a vízi, a színházi és a tánchelyszín mellett egy meglepetéshelyszínt is bejelent a fesztivál. Kispál András és Lovasi András nem ugyanazon a színpadon lép fel, az erdőben játszik Kiss Tibi, Beck Zoli és Bérczesi Robi is, az Anna & the Barbies, a Csaknekedkislány, Szeder és a Ricsárdgír pedig vízre száll.
A tűzhöz közel
A tavaly nagy sikerrel indított helyszín az intimebb előadóknak, komolyzenének és beszélgetéseknek is otthont adó A tűzhöz közel idén is izgalmasabbnál izgalmasabb produkciókat csábít a kemping felső részén található erdőbe. A tűzhöz közel programja idén is zongoraszóval (Weil András - Kistehén, Bacsa Gyula - Hiperkarma, Nemes Zoltán - A Kutya Vacsorája) indul, majd komolyzene következik. Kora délután a Mesél az erdő műsorsávban Frankó Roni beszélget olyan előadókkal, mint az underground-legenda Ujj Zsuzsi és Darvas Kristóf, Noémo, a Gyík zenekar vagy Kristóf Norbert, de lesznek különleges családi koncertek is: fellép az Esti Kornél testvérpárja, a Lázár tesók, valamint a Pulius család is, ahol a Tiborhoz (Supernem) és Tamáshoz (Mocsok1Kölykök, BAAB) csatlakozik gitáros édesapjuk is. Az esti órákban izgalmas dalszerzők (Bérczesi Róbert, Áron András Apey, The Devil’s Trade, Sir Oliver Mally, Jonathan Hulten) mellett olyan produkciók is fellépnek, mint Beck Zoli és Sárközy Papa estje, a Kettő, Kiss Tibi és Vastag Gábor duója, az Aranyakkord, vagy Lovasi András és Heidl György produkciója, a Véletlen. A zárósávban elektromos-lelkületű performanszokat lehet elcsípni itt, mint KRIZSO, az Atreyu’s Horse vagy MYGYL.
Víziszínpad
A kora délutáni órák hangulatos eltöltésére Orfűn a strandolás az egyik legjobb lehetőség, a fesztivál pedig évek óta minikoncertekkel kedveskedik a parton pihenőknek. A Víziszínpad idén is ott lesz a tavon, hogy pancsolás és strandolás közben is csápolhassunk az úszószínpad fellépőinek. Különleges szettel készül az Anna & the Barbies, jön a Csaknekedkislány és Szeder is úszószínpadra száll. A pécsi szálat erősíti a Rokokó Rosé, a D.O.G. és a Junkie Jack Flash, a víziszínpad zárókoncertjét pedig a helyszín kabalazenekara, a Ricsárdgír adja.
FOO Színházkert
A Fishing tavaly több fronton is nyitott az összművészetiség felé, ennek egyik fontos eleme volt a FOO Színházkert beindítása. 2017-ben olyan produkciók gazdagították a fesztivál színházi felhozatalát, mint a L’art pour L’art társulat, a Nézőművészeti Főiskola vagy Mácsai Pál. Idén tovább bővül a kínálat, hiszen a visszatérő Mácsain kívül (Azt meséld el, Pista!) Udvaros Dorottya (Mégis szép), Jordán Tamás (Széllel szembe), Stohl András és Szabó Győző (Jó zsaru - rossz zsaru), valamint Katona László és Molnár Gusztáv (A kézmosás fontosságáról) is fellépnek a FOO Színházkertben. Itt lesz a mindig egyszeri Kortalan kortárs valamint az E-mancik előadása, A női lét elviselhetetlen könnyűsége is. A színházi programokra jegyek itt és itt már elérhetőek.
Magam adom színpad - a Fishing új zenei helyszíne
A Fishing idén is előrukkol egy új zenei helyszínnel. A tavaly útjára indított, az erdőben elhelyezett A tűzhöz közel után a szervezők ismét egy kisebb színpadot indítanak - ezúttal viszont jóval közelebb a fesztivál körforgásához. A Magam adom színpad igazi utcazene-helyszín lesz, amely miniprodukcióknak biztosít fellépési lehetőséget egy franciaágy méretű színpadon a kora délutáni órákban. Az előadók fél órás sávokban kapnak lehetőséget, hogy megnyerjék a fesztiválközönséget, és igazi koncerthangulatot varázsoljanak a kemping egyik frekventált pontján. A helyszínt Kispál András és Egyedi Péter koncertje indítja csütörtökön, de itt lép fel még Lenthár Balázs vagy a Mongooz and the Magnetből ismert Ian O'Sullivan is.
A Magam adom színpadra a minden januárban egy nap alatt több mint 100 pécsi zenekart mozgósító Made in Pécs Fesztivál is delegál előadókat, az ő ajánlásukra olyan fiatal tehetségek érkeznek, mint Pénzeli Gabó, Wéber Zsuzsi és Nemes Gábor Kölyök. Újdonság, hogy a Magam adom színpadra a közönség is beszavazhat majd produkciókat a Fishing első tehetségkeresője során, amely április elején indul. A tehetségkereső során három zenekar is bemutatkozási lehetőséghez jut majd a PMFC színpadon, a Made in Pécs Fesztivál pedig ide is delegál feltörekvő pécsi zenekarokat (Kaktus, IVYZ, Lékkör), így válik teljessé a fesztivál zenei felhozatala.
Unicum Music Bár
Egy év kihagyás után idén visszatér Orfűre a Fishing kedvelt tánczenei helyszíne, az Unicum Music Bár. A különleges városi romkocsma ad majd otthont az éjjeli táncmulatságoknak, ahol olyan DJ-k pakolják majd a lemezeket, mint R-Nold, Flinter, Melon vagy a Tesco Disco. Az Unicum Bár nappali programokat is tervez, többek között itt kisérheti majd figyelemmel minden érdeklődő a futball VB mérkőzéseit is.
A részletes program megtekinthető a www.fishingonorfu.hu oldalon. A Fishing on Orfű fesztiválra az utolsó bérletek és napijegyek itt vásárolhatók meg. A FOO Színházkert előadásaira itt és itt lehet jegyeket vásárolni.
Részlet Áron András Apey 2017-os koncertjéből a Fishing on Orfű A tűzhöz közel színpadán.
Rendezte: Kálocz Tamás
Vágás/színezés: Fekete Gyula
Hang keverés/master: Kálocz Tamás
Felvétel: Tér Sebestyén
A 2017-ben 10 éves Fishing on Orfű a jubileum apropóján elérhetővé tette az elmúlt évek teljes archívumát - így már több mint 500 koncertfelvétel található meg a weboldalon:
http://fishingonorfu.hu/archivum
Ha nem akarsz lemaradni a további tartalmakról, iratkozz fel a csatornára: http://bit.ly/FOO_YouTube_iratkozzfel
2018-as Fishing jegyek › http://bit.ly/FOO18_Ticketportal
SZÉP kártyával › http://bit.ly/FOO18_Tixa
Kövesd a fesztivált:
https://www.facebook.com/fishingonorfu
https://www.instagram.com/fishingonorfu
http://www.fishingonorfu.hu
Csatlakozz: http://bit.ly/FOO18
A Tudósok 2016-os koncertje a Fishing on Orfű Víziszínpadán.
Rendezte: Kálocz Tamás
Vágó: Fekete Gyula
Hang keverés/master: Kálocz Tamás
A 2017-ben 10 éves Fishing on Orfű a jubileum apropóján elérhetővé tette az elmúlt évek teljes archívumát - így már több mint 400 koncertfelvétel található meg a weboldalon:
http://fishingonorfu.hu/archivum
Ha nem akarsz lemaradni a további tartalmakról, iratkozz fel a csatornára: http://bit.ly/FOO_YouTube_iratkozzfel
2018-as Fishing jegyek → http://bit.ly/FOO18_Ticketportal
SZÉP kártyával → http://bit.ly/FOO18_Tixa
Kövesd a fesztivált:
https://www.facebook.com/fishingonorfu
https://www.instagram.com/fishingonorfu
http://www.fishingonorfu.hu
Csatlakozz: http://bit.ly/FOO18
2018. március 21., szerda
Szakmai elismerés a Leszámolás velem című monodrámának - MOST Feszt 2018
"2018. március 23-án a tatabányai monodráma fesztivál programjába választották a Nagy Dániel Viktor szereplésével látható Leszámolás velem című előadást. A Jurányi Inkubátorházban 2017. márciusa óta repertoáron lévő darab Edouard Louis Leszámolás Eddyvel című művének színpadi monodráma változata, Rába Roland rendezésében eddig több száz néző számára szerzett elgondolkodtató pillanatokat. A márciusi előadások után közönségtalálkozón vehetnek részt az érdeklődők.
Edouard Louis: Leszámolás Eddyvel című regénye alapján, Pataki Pál fordításának felhasználásával színpadra alkalmazta Rába Roland és Zöldi Gergely.
Nagy Dániel Viktor előadásában
Apám kétségbeesett. "Fiú ez egyáltalán, vagy mi? Folyton bőg, fél a sötétben. Miért ilyen? Én nem neveltem lánynak, pont úgy bántam vele, mint a többi fiúval!" Fogalma sem volt, hogy engem ugyanezek a kérdések gyötörnek. Ha fiú vagyok, miért nem vagyok olyan, mint a többiek? Miért viselkedem így, miért affektálok, miért gesztikulálok széles mozdulatokkal, miért olyan nőies a beszédem? Nem tudtam, miért lettem ennyire más, és ez borzalmasan fájt.
Az előadás a FÜGE és az Orlai Produkciós Iroda együttműködésében jönlétre.
A színpadi adaptáció alapjául szolgáló mű: EN FINIR AVEC EDDY BELLEGUELE, Copyright 2014, Édouard Louis , All rights reserved
Az előadás csak 14 éven felüli nézőinknek ajánlott!
Egyrészben 1 óra 30 perc
www.orlaiprodukcio.hu
“Apám kétségbeesett. "Fiú ez egyáltalán, vagy mi? Folyton bőg, fél a sötétben. Miért ilyen? Én nem neveltem lánynak, pont úgy bántam vele, mint a többi fiúval!" Fogalma sem volt, hogy engem ugyanezek a kérdések gyötörnek. Ha fiú vagyok, miért nem vagyok olyan, mint a többiek? Miért viselkedem így, miért affektálok, miért gesztikulálok széles mozdulatokkal, miért olyan nőies a beszédem? Nem tudtam, miért lettem ennyire más, és ez borzalmasan fájt.” – áll a színlapon.
Az Orlai Produkciós Iroda alapítása óta többször is egyértelművé tette, hogy rendkívül érzékenyen nyúl társadalmi kérdésekhez a Belvárosi Színház nagyszínpadán éppúgy, mint más, kisebb előadóterekben. 2014-ben bemutatták a rákbetegségről szóló Happy Endinget, 2015-ben az Alzheimer-kórról szóló az Apát, valamint az Egyasszony című monodrámát, amelyben Tenki Réka egy a családi traumákkal terhelt, beteg gyermekét nevelő nőt alakít.
2017-ben egy újabb monodráma kerül fel a repertoárra. Edouard Louis Leszámolás Eddyvel című regényének Pataky Pál által készített fordításából Rába Roland és Zöldi Gergely alkalmazta színpadra a Leszámolás velem című monodrámát. A darab egy fiatal fiú hányattatásairól szól, az atrocitásokról, melyek mássága miatt érik egy zárt közösségű francia faluban, illetve a saját családjában.
A március 23-i előadás nagy elismerés a főszerepet játszó Nagy Dániel Viktor számára, hiszen élete első monodrámájában láthatja őt a közönség.
Ráadásul a téma fontossága miatt is, a Jurányi márciusi előadásai után Rába Roland rendező és a főszereplő közönségtalálkozón mesélnek az élményekről, az előadás üzeneteiről és a nézők pedig kérdezhetnek a számukra lényeges mozzanatokról is.
A következő időpontok a Jurányi Inkubátorházban: 2018. március 7., 14., és április 3., 18.
JURÁNYI Produkciós Közösségi Inkubátorház
Cím: 1027 Budapest, Jurányi u. 1.
E-mail: jegy@fugeprodukcio.hu
Tel.: +3670/777 2533
www.juranyihaz.hu"
Cím: 1027 Budapest, Jurányi u. 1.
E-mail: jegy@fugeprodukcio.hu
Tel.: +3670/777 2533
www.juranyihaz.hu"
Edouard Louis: Leszámolás Eddyvel című regénye alapján, Pataki Pál fordításának felhasználásával színpadra alkalmazta Rába Roland és Zöldi Gergely.
Nagy Dániel Viktor előadásában
Apám kétségbeesett. "Fiú ez egyáltalán, vagy mi? Folyton bőg, fél a sötétben. Miért ilyen? Én nem neveltem lánynak, pont úgy bántam vele, mint a többi fiúval!" Fogalma sem volt, hogy engem ugyanezek a kérdések gyötörnek. Ha fiú vagyok, miért nem vagyok olyan, mint a többiek? Miért viselkedem így, miért affektálok, miért gesztikulálok széles mozdulatokkal, miért olyan nőies a beszédem? Nem tudtam, miért lettem ennyire más, és ez borzalmasan fájt.
Az előadás a FÜGE és az Orlai Produkciós Iroda együttműködésében jönlétre.
A színpadi adaptáció alapjául szolgáló mű: EN FINIR AVEC EDDY BELLEGUELE, Copyright 2014, Édouard Louis , All rights reserved
Az előadás csak 14 éven felüli nézőinknek ajánlott!
Egyrészben 1 óra 30 perc
www.orlaiprodukcio.hu
2018. március 20., kedd
A 2018-as POSZT versenyelőadásai
A 18. Pécsi Országos Színházi Találkozó (POSZT) versenyprogramjába a két válogató, Regős János, színpadi szerző, szakíró, színész, rendező, a Szkéné Színház igazgatója 1979 és 2010 között (és választott segítője, Balog József, a MASZK egyesület elnöke), valamint Térey János, író, költő, drámaíró, műfordító (és választott segítője, Bazsányi Sándor, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészkara esztétika szakának megbízott tanszékvezetője) a 2017. március 1. és 2018. március 10. között bemutatott, magyar nyelvű színházi premierek közül az alábbi 14 előadást választotta.
Henrik Ibsen: Rosmersholm
Kolozsvári Állami Magyar Színház
r.: Andriy Zholdak
A. P. Csehov: Három nővér
Csokonai Nemzeti Színház, Debrecen
r.: Ilja Bocsarnikovsz
Alfred Döblin: Berlin, Alexanderplatz
Katona József Színház, Budapest
r.: Kovács D. Dániel
Henrik Ibsen: Hedda Gabler
Marosvásárhelyi Nemzeti Színház - Tompa Miklós Társulat
r.: Keresztes Attila
Leo Stein - Kálmán Imre: Csárdáskirálynő
Katona József Színház, Kecskemét
r.: Béres Attila
Bertolt Brecht - Paul Dessau: A kaukázusi krétakör
Szigligeti Színház, Nagyvárad
r.: Anca Bradu
László Miklós: Illatszertár
Móricz Zsigmond Színház, Nyíregyháza
r.: Mohácsi János
Danilo Kiš: Borisz Davidovics síremléke
Újvidéki Színház
r.: Alekszandar Popovszki
William Shakespeare: III. Richárd
Radnóti Színház, Budapest
r.: Andrei Șerban
Matei Vișniec: Migránsoook - avagy túlsúlyban a bárkánk
Tomcsa Sándor Színház, Székelyudvarhely
r.: Zakariás Zalán
Bertolt Brecht - Paul Dessau: A kaukázusi krétakör
Miskolci Nemzeti Színház
r.: Szőcs Artur
Bertolt Brecht - Paul Dessau: A kaukázusi krétakör
Katona József Színház, Budapest
r.: Székely Kriszta
Jon Fosse: Halál Thébában
Vörösmarty Színház, Székesfehérvár
r.: Horváth Csaba
Forte Társulat / Thomas Bernhard: Vaterland
Forte Társulat
r.: Horváth Csaba
Az előadásokat 2018. június 7. és 16. között a Pécsi Nemzeti Színház nagyszínpadán és kamaraszínházában tekintheti meg a szakmai zsűri, valamint minden szerencsés néző, aki idejében jegyet vált, és a POSZT-ra látogat.
A 2017/2018-as válogatás a fesztivál történetében először teljes egészében a POSZT Szakmai Tanácsadó Testülete által kidolgozott és a tagok által 2017 májusában egyhangúan elfogadott Versenyszabályzat alapján történt. A válogatókat a grémium jelölte ki, majd felruházta őket a segítők kiválasztásának jogával. A Szakmai Tanácsadó Testület tagjai:
Hegedűs D. Géza, elnök - Színház- és Filmművészeti Egyetem
Balázs Zoltán - Független színházi szervezetek
Balogh Tibor - Határon túli színházak
Besenczi Árpád - Vidéki, kiemelt minősítésű színházak
Cseke Péter - Kaposvári Egyetem, Művészeti Kar
Gemza Péter - Vidéki, nemzeti minősítésű színházak
Karsai György - Színház- és Filmművészeti Egyetem
Keszég László - Magyar Színházi Társaság
Dr. Komáromi György - Gazdasági igazgatók
Mácsai Pál - Budapesti színházak
Máté Gábor - Budapesti színházak
Orbán Eszter – Színházi Dramaturgok Céhe
Dr. Őri László - Pécs Megyei Jogú Város
Rátóti Zoltán - MMA, Színházművészeti Tagozat
Szűcs Gábor - POSZF Nonprofit Kft.
Vidnyánszky Attila - Magyar Teátrumi Társaság
Jegyek a versenyelőadásokra hamarosan kaphatók a www.poszt.hu-n, a jegymester.hu-n, a Kodály Központban, a Széchenyi téri Pécs Ponton, illetve a Zsolnay Kulturális Negyed látogatóközpontjában – a jegyértékesítéssel kapcsolatos további információkért kövessék nyomon Facebook oldalunkat és a www.poszt.hu-t.
2018. március 19., hétfő
Premier - Európa Kiadó - Mindenki egyenlő
Európa Kiadó - Mindenki egyenlő (dalszöveg videó)
Dalszöveg:
Mindenki szabad, mindenki egyenlő
A macedón srác és a lengyel nő
Judy, Kaori, Tivadar és Oleg
A fekete, a fehér, a fiatal és az öreg
Minden test és minden lélek
Körülötted tombol az élet
Ragadd meg a lehetőséget
Világ csak egy van, nincs kettő
Számít a szavad, húzd ki magad
Mindenki szabad és egyenlő
Mindenki egyenlő
Egyenlő
Mindenki egyenlő
Mindenki szabad, mindenki egyenlő
Legyen az illető koldus vagy államfő
José, Shába, Francois vagy Agatha
Eszkimó, albínó, buddhista vagy apáca
Minden test és minden lélek
Körülötted tombol az élet
Ragadd meg a lehetőséget
Világ csak egy van, nincs kettő
Számít a szavad, húzd ki magad
Mindenki szabad és egyenlő
Mindenki egyenlő
Egyenlő
Mindenki egyenlő
Mindenki szabad, mindenki egyenlő
Maga is, püspök úr és te is, hercegnő
Lali, Zoli, János, András és Jenő
A heteró, a homó, a transznemű, a férfi és a nő
Minden test és minden lélek
Körülötted tombol az élet
Ragadd meg a lehetőséget
Világ csak egy van, nincs kettő
Számít a szavad, húzd ki magad
Mindenki szabad és egyenlő
Mindenki egyenlő
Egyenlő
Mindenki egyenlő
Egyenlő
Mindenki egyenlő
Egyenlő
Mindenki egyenlő
XLNT Records - 2018
A videó dokumentálás céljával készült az Európa Kiadó, 2017. december 8.-i. Somorján (Szlovákia) rendezett koncertjén.
Minden világos (live)
Simara - Tandori: Minden világos
(Kis élet, kis szerelem koncert, (Út közben lemezbemutató)
visual: Doboviczki - Hizsnyik duo
2018. március 17., szombat
HÉT UTOLSÓ SZÓ PÉCSETT – KÜLÖNLEGES PRODUKCIÓ MÁCSAI PÁL ÉS KEREKES ÉVA ELŐADÁSÁBAN
Különleges nagycsütörtök este – Joseph Haydn, Esterházy Péter és Nádler István a Kodály Központban.
A Pannon Filharmonikusok Haydn egyik legnépszerűbb művét mutatja be eredeti formában nagycsütörtökön, március 29-én 18.00 órától, majd Nádler István festményeivel és Esterházy Péterszövegével a zenemű kortárs adaptációját hallhatjuk 21.00 órától. A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán eredetileg a húsvéti liturgia részeként, a cádizi püspök prédikációjával hangzott el. A szentbeszédek helyére Esterházy Péter 2014-ben, Dubóczky Gergely karmester felkérésére profán imát írt. Az így létrejött előadás inspirációjára született Nádler István hét festményből álló sorozata, melyet – a zene, szöveg és kép egységét megteremtve – a késő esti, kizárólag felnőttek számára ajánlott koncert alatt is láthatnak a nézők.
A Pannon Filharmonikusok Haydn egyik legnépszerűbb művét mutatja be eredeti formában nagycsütörtökön, március 29-én 18.00 órától, majd Nádler István festményeivel és Esterházy Péterszövegével a zenemű kortárs adaptációját hallhatjuk 21.00 órától. A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán eredetileg a húsvéti liturgia részeként, a cádizi püspök prédikációjával hangzott el. A szentbeszédek helyére Esterházy Péter 2014-ben, Dubóczky Gergely karmester felkérésére profán imát írt. Az így létrejött előadás inspirációjára született Nádler István hét festményből álló sorozata, melyet – a zene, szöveg és kép egységét megteremtve – a késő esti, kizárólag felnőttek számára ajánlott koncert alatt is láthatnak a nézők.
A Megváltó utolsó hét szava a keresztfán című művet Haydn a cádizi kanonok felkérésére komponálta 1785-ben, a Santa Cueva barlangtemplomban zajló nagypénteki szertartásra. A megrendelő részletes leírást adott a templomról a helyszínt nem ismerő zeneszerzőnek, és Haydn kottájának előszavából az is kiderül, hogy a felkérő levélben pontosan meghatározták a zenemű főbb vázlatait is. Nyolc lassú tételt kértek a bevezető, valamint a szenvedéstörténet hét mondatának illusztrálására, majd az utolsó tételben, a földrengés ábrázolásához egy gyorsat. Az így létrejött, a hallgatót befelé fordulásra késztető zene a mai napig Haydn legnépszerűbb művei közé tartozik.
2014-ben Dubóczky Gergely kezdeményezésére és vezényletével került sor arra az ősbemutatóra, amelyen a darabot Esterházy Péter hét betétszövegével adták elő. Joseph Haydn – Esterházy Péter – Nádler István: Hét utolsó szó (színpadi mű Joseph Haydn: A megváltó hét szava a keresztfán című műve alapján – koncepció: Dubóczky Gergely) címmel erőteljes, prózai mű született, amelyet – Mácsai Pál és Kerekes Éva előadásában – egy férfi és egy női hang illesztett bele Haydn muzsikájába. „Amikor a főpróbán meghallgattam, akkor szembesültem vele, hogy a szöveg és a zene együtt mennyire éles, drámai. Ha tudom, nem biztos, hogy meg merem írni.” – nyilatkozta Esterházy Péter a bemutató után.
Nádler Istvánt vizuálisan régóta foglalkoztatta Haydn műve. Elemi hatással volt rá, amikor 2015-ben Fischer Iván Lakásszínházában Esterházy Péter hét betétszövegével kiegészítve halotta a darabot. Hét tablóból álló sorozatának alkotása közben is az előadás felvételét hallgatta. A hét szót tanításként értelmezve dolgozta fel, amelyben az én belső fejlődése során a hét szó erejét megértve stációkon keresztül halad, míg eljut arra a szintre, ahol külső segítség nélkül is kapcsolatot tud találni az örök, az egyetemes mező terét kitöltő, mindenható erővel. A Haydn-Esterházy mű inspirációjára született festményeket a koncerten kivetítve láthatja majd a közönség.
Hét utolsó szómárcius 29., csütörtök 21.00 óra, Kodály Központ
Közreműködik: Pannon Filharmonikusok
Vezényel: Dubóczky Gergely
Esterházy Péter szövegét előadja: Mácsai Pál és Kerekes Éva
A koncerten kivetítésre kerülnek Nádler István festményei, a mű a Proscenium Szerzői Ügynökség Kft. engedélyével kerül bemutatásra.
2018. március 16., péntek
Másnap reggel
Még egy vers az amerikai fekete költőtől, Langston Hughes-től a Sarnabőr feldolgozásában, a készülő új albimról:
Simara - Hughes: Másnap reggel (demo) (Pinczés István fordítása)
az Éhes poémák, mocskos hangok 2 / Hungry Poems, Grunge Sounds 2 album demójából
Simara - Hughes: Másnap reggel (demo) (Pinczés István fordítása)
az Éhes poémák, mocskos hangok 2 / Hungry Poems, Grunge Sounds 2 album demójából
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)