2015. szeptember 14., hétfő

Eurakvilo Gyermekonkológiai és Gyermekhospice Közhasznú Alapítvány

"KÜLDETÉSÜNK
A Pécsi Tudományegyetem Gyermekklinika Onkohematológiai Osztálya a hét magyarországi Gyermekonkológiai Centrum egyike, ahol évente 30-40 újonnan diagnosztizált rosszindulatú daganatos, illetve leukémiás gyermeket kezelnek.

GYERMEKONKOLÓGIA

Alapítványunk egyik fő célja a kezelés minőségének javítása, a kezelés alatt álló gyermekek életének megkönnyítése, napjaik szebbé tétele, valamint a gyógykezelés befejeztével a hétköznapi életbe való visszatérésük megsegítése. E célok elérését elsősorban az ellátás személyi feltételeinek javításával, illetve e nehéz élethelyzetbe került családok támogatásával, lelki-pszichés megsegítésével kívánjuk elérni. Reméljük, hogy az onkohematológiai osztályon lévő szobák számának növelésével a jövőben a kisgyermekek folyamatosan együtt lehetnek szülőjükkel.
Támogatjuk a gyermek-szülő, szülő-onkohematológiai team - a gyógyulás érdekében való minél hatékonyabb - kapcsolatát és együttműködését.
Első ilyen irányú tevékenységünk a Pécsi Gyermekklinika udvarán egy játszótér létrehozása volt.  Mert abban a pillanatban, amikor egy kemoterápiával kezelt gyermek picit jobban érzi magát, keresi a lehetőséget az örömteli játszásra, mely energiával, jókedvvel tölti őt fel. Ez a kiindulópont indította el a játszótér létrehozására irányuló kezdeményezést. Bízunk benne, hogy a Pécsi Gyermekonkológiai Osztályon kezelt gyermekek sok örömüket lelik benne!

GYERMEKHOSPICE

Bár a gyógyulás reménye a betegek többségében (háromnegyedében) valóssá válik, évente 4-10 gyermek sajnos nem gyógyul meg. Legtöbben közülük nem hirtelen halállal halnak meg, hanem a gyógyító (kuratív) kezelésről a gyógyulás reményének hiányában a segítő (palliatív) kezelésre való áttérés során.
A palliatív ellátás keretei között, ezeknél a gyermekeknél a célunk az élet minél teljesebb, lehetőleg otthon történő megélése, valamint a végső szakaszban a szenvedések lehető legnagyobb mértékű csökkentése. Fontosnak érezzük azt, hogy a gyermekek a kórházból hazamehessenek és életük utolsó szakaszát az otthonukban, családi közegben tölthessék. A hospice team munkájával átkarolja ezeket a családokat, és napi 24 órában rendelkezésre áll, hogy bármilyen hirtelen előállt helyzetben segítséget nyújthasson. Az otthoni gyermekhospice megszervezése és működtetése a Dél-dunántúli régióban: Somogy, Tolna, Baranya és Zala megyékben – kb. 1 millió lakosú területen - valósul meg...
...Amikor egy gyermeknél súlyos betegséget diagnosztizálnak, a család addigi békés élete teljesen megváltozik.
A korábban megszokott rend, a mindennapos örömök eltűnnek.
Szorongás, félelem, fájdalom és sok nehéz kérdés kerül középpontba.
A család minden tagját megviseli ez a változás…"

"Alapítványunk támogatásokból és adományokból tudja megvalósítani céljait. Ha teheted, kérünk járulj hozzá működésünkhöz:
MKB Bank
10300002-10531950-49020012
Adószám
18215962-1-02
Érdekel az önkéntesség, esetleg szétkürtölnéd alapítványunk hírét?


Nincsenek megjegyzések: