A Magyar Kultúra Napján, január 22-én indult útjára a Jurányi Ház és a II. kerület Önkormányzat közös női kampánya, 25 meNŐ közreműködésével a Klebelsberg Kultúrkúriában: Nők a kerületi kultúráért - egy kulturált kerületért. A projekt arcait megtaláljátok a meNŐ Instagram - oldalon, kövessétek őket és a történeteiket, tevékenységüket!
,,A három fő inspirációm, ami életre hívta ezt a projektet: a kultúra, a mikroközösségek és a női energiák. Nem volt más dolgom, mint ezt a három összetevőt egybegyúrni és ebből született a meNŐ” Rozgonyi-Kulcsár Viktória
CSALÁDBARÁT PROGRAMOK
A februári hónapban két meseelőadással várunk!
ROZI AZ ÉGEN (4+)
2025. február 9. (v.) 10:15
Minden azzal kezdődött, hogy Rozi hatodik születésnapja elveszett...
Szereplők: Kovács Lotti, Szemenyei János
BEMUTATÓ: MAGYAR NÉPMESÉK: A KISKONDÁS A MINDENTLÁTÓ KIRÁLYLÁNY UDVARÁBAN (4+)
2025. február 16. (v.) 10:15
Vajon hogy kerül ez a “teddlenerontsd” kiskondás a varázslatos mindentlátó királylány udvarába??? Csak nem ő is hallotta a királyi hírnököt, miszerint közhírré tétetik, hogy azé lesz a mindentlátó királykisasszony, aki úgy el tud bújni, hogy a királykisasszony nem látja meg?
Játssza: Bánki Gergely
10.15 kapunyitás
10.30: meseelőadás
11.05-12.00: kézműveskedés az előadás témájában, színező/olvasó kuckó, Pagony könyvvásár (csak készpénzes fizetés lehetséges)
Az előadás után a Kávézóban gyerek - és pénztárcabarát ebéddel várunk!
ÚJHULLÁMOS KLASSZIKUS - NARRATÍVA: MEDEA GYERMEKEI
2025. február 11. 19:00, Jurányi
szereplők: Pető Kata, Ifj. Vidnyánszky Attila, Molnár András e.h., Lukács Ádám e.h., Barna Lilla, Hajduk Károly, Kárpáti Pál
rendező: Hegymegi Máté
Friss Jurányi Latte!
A 2019-ben alakult Narratíva két alapító-rendezőjével, Hegymegi Mátéval és Kovács D. Dániellel beszélgettünk a társulat jövőjéről. Az interjú ITT olvasható.
BUDAPESTI SZÍNÉSZKÉPZŐ
Bodó Viktor vagyok, színházrendező, színész, tehát többnyire színdarabokat rendezek, nagy ritkán filmszerepet is játszom, időnként díszletet tervezek, vagy regényeket adaptálok színpadra. Gyerekszínész, 14 éves korom óta minden érdekel, ami színházzal és filmmel kapcsolatos. Ezeken a formákon keresztül tanulom meg a mai napig is kifejezni a gondolataimat és az érzéseimet.
Voltam tagja a Krétakör Színháznak, majd a Katona József Színháznak és vezettem független színházi formációt, a Szputnyik Hajózási Társaságot. Rendeztem vidéken és Budapesten, kicsi, közepes és nagy színházakban, valamint dolgozom több európai országban. Tanítottam a Színház- és Filmművészeti Egyetemen. Csináltam börtönszínjátszó csoportot.
Tavaly pedig színészképző iskolát alapítottunk – Kulcsár Vikivel, aki a Jurányi Ház vezetője –, ahol egyetemi szinten képezzük a jövő előadóművészeit.
Felmerül a kérdés, hogy ma Magyarországon miért tesz bárki is egy ilyen, őrültségnek látszó vállalást. Sziszüphosz szikláját felgörgetni a hegy tetejére. Homokvárat építeni a tengerparton. Leopold Bloom soha véget nem érő, sehová sem vezető útjára lépni.
Lássuk.
- Elsősorban azért, mert szükségét éreztem egy szabad, kreatív műhelynek, ahol a legmagasabb, egyetemi szinten képezzük a színészeket.
- Mert az évek során kifejlesztettem egy egyedi képzési metódust, amit az SZFE „modellváltása” után nem akartam egy fiók mélyére elsüllyeszteni.
- Mert egy korszerű, az európai színházi trendekre is épülő képzést indítottunk el.
- Mert a színészképzésben is kell a versenyhelyzet – ez végső soron a jövő színészeinek és a magyar kultúra javára válik.
- Mert egy olyan tanári kar állt össze, akik személye garantálja a legmagasabb színvonalú képzést.
- Mert szakmai kötelességemnek és talán életkori felelősségnek is érzem, hogy továbbadjam tudásom.
Több kiváló munkatársammal együtt ezért indítottuk el a Budapesti Színészképzőt.
Augusztus óta dolgozunk intenzíven a 16 fős szuper évfolyammal, mostantól pedig itt is megmutatjuk, hogy kik vagyunk, hogyan dolgozunk és hogy szerintünk hogyan fest ma egy független és szabad művészeti iskola.
Friss Forbes interjú Bodó Viktorral ITT olvasható.
|