2020. december 30., szerda
2020. december 29., kedd
2020. december 28., hétfő
HŰVÖS – élő online streamelt előadás
"Kedves Színházkedvelő Barátunk!
Szeretettel meghívunk Hűvös című produkciónk idei utolsó előadásának megtekintésére. Az izgalmas előadást élőben közvetítjük 2020. december 29-én 18 órai kezdettel (az előadás 50 perces).
Az előadás megtekintéséhez szükségünk van az e-mail címedre, valamint rendelkezned kell aktív Zoom-fiókkal. Kérjük, minél előbb írj nekünk a karavanma@gmail.com e-mail címre. Az előadás megkezdése előtt 20 perccel e-mail címedre kapod a közvetítés Zoom-linkjét. A Zoom videokonferencia program ingyen letölthető az internetről.
AZ ELŐADÁS MEGTEKINTÉSE INGYENES.
AJÁNLOTT 16 ÉVEN FELÜLIEKNEK!
Jó szórakozást kívánunk.
O. Horváth Sári: Hűvös
színpadi szöveg songetűdökkel egy felvonásban
A darab gyermekotthonban élő tizenévesekről szól, a gyermekotthonban uralkodó kapcsolatok, a fiatalok közötti dinamika kérdését feszegeti.
A produkciót 2020 októberében mutattuk be a Nemzeti Színházban, a Jelen/Lét Nemzetiségi Színházi Fesztivál programjában. A szereplők között a Karaván Színház színészképző stúdiójának volt és jelenlegi növendékeit is láthatjátok.
Írta: O. Horváth Sári
Zenéjét szerezte: Szirtes Edina Mókus
Dalszövegek: Horváth Kristóf
Szereplők:
Béla – Pápai Rómeó
Miklós – Kovács Mátyás
Krisztián – Oláh Edmond
Ferike – Baranyi Csaba
Andi – Lovas Emília
Kisfiú – Patály Márkó
Jelmez, díszlet – Oláh Tímea
Zenei közreműködő – Baranyi Zoltán hegedűművész
Dramaturg – Selmeczi Bea
Fény – Kalóz Bence
Hang – Borovics Tamás
Kamera – Simara László, Borovics Tamás
Rendezte – Bereczki Csilla és Lovas Emília
Produkciós vezető – Nyári Oszkár"
2020. december 24., csütörtök
2020. december 23., szerda
Zenék a hangulatodhoz - A világon egyedülálló online felület az Óbudai Danubia Zenekartól
Egyszerre online koncertterem és rendhagyó zenei videómegosztó az Óbudai Danubia Zenekar új felülete, ahol hangulatok szerint csoportosítva lehet találkozni a klasszikus zene szórakoztató, vagy éppen drámai pillanataival. Az Út a zenéhez oldalon mindenki a saját ízlése és tempója szerint haladhat a zeneművek és ezáltal önmaga megismerése felé. Az egyedülálló klasszikus zenei online felület június elsejéig ingyen használható.
Az Út a zenéhez oldal azoknak is belépőt jelenthet a klasszikus zene világába, akik eddig még nem nagyon találkoztak a műfajjal, de kíváncsiak és nyitottak lennének rá. A felületen ugyanis hangulatokhoz, érzelmekhez köthető kategóriákba rendezve válogathatunk a felvételek között, az egyperces részletektől a komplett művekig. „Nem a megszokott módon, vagyis zeneszerzők és műcímek szerint tettük kereshetővé a zenéket, hanem hangulatok szerint. Ezáltal megváltoztatjuk a felhasználók kiindulópontját. Így nem azzal az attitűddel kell az oldalra jönni, hogy én most klasszikus zenét, például Beethovent szeretnék hallgatni, hanem sokkal inkább azzal a nyitottsággal, hogy valaki szeretné megtudni, vannak-e olyan művek a klasszikus zenében, amelyek tetszenének neki, a személyiségéhez vagy a pillanatnyi hangulatához passzolnak. Fontosnak tartottuk, hogy egészen rövid részletek is elérhetővé váljanak, hiszen nem biztos, hogy valakinek van kedve és ideje egy teljes szimfóniát végighallgatni. Egy egyperces videóból azonban el tudja dönteni, hogy közel áll-e hozzá a stílus. Ezután tovább tud menni, és meg tudja hallgatni az egész művet, vagy akár egy egész koncertet is” – emeli ki Hámori Máté, a zenekar művészeti vezetője.
A felületen a videók 40 kategóriába rendezve vannak csoportosítva: többek között Lélek, Harc, Hős, Kaland, Közösség, 18+, Pszicho, Más-világ, Lélek, Dark, Egyedül címszavak mentén válogathatunk. Az Álom címke alatt lágy, nyugtató zenéket találhatunk pihenéshez, relaxáláshoz. Az Új kezdetbe akkor érdemes belehallgatni, ha erőre, bátorságra van szükségünk egy nagy döntés előtt, vagy a hétköznapok leküzdéséhez. Az igazán kíváncsiaknak a Bizarr kategóriában érdemes válogatniuk, ahol kicsavart ütemek, furcsának tűnő váltások, olykor groteszk, mégis csodálatos zenék hallgathatók.
Az Út a zenéhez kampányhoz hat nagykövet is csatlakozik, akik személyes élményeiken keresztül mutatják meg azt, mennyire sokféle területre, élethelyzetre képes inspirálóan hatni a zene. Janklovics Péter humorista az Ősi kategóriából, téren és időn átrepítő zenék közül válogatott. Számára Lutosławski Concerto zenekarra című művének III. tétele megmutatja a zene egészen ősi, mélyről jövő rétegeit, egyfajta egyensúlyt teremtve az életben és segítve őt az alkotásban.
Az Út a zenéhez oldalon a gyerekeknek szóló videóktól a zenés meditáción át a klasszikus szmokingos koncertig szinte mindent megtalálhatunk, ami zene. Az oldal egyúttal az Óbudai Danubia Zenekar online otthona is, ahol a zenekar korábbi kiemelt koncertjei, ifjúsági előadásai mellett az élő közvetítések is elérhetők lesznek. A videólejátszások alapján pedig a rendszer alkalmazkodik a felhasználóhoz, és az ízlésének megfelelő javaslatokat ajánl fel.
További információ: https://utazenehez.hu/
Karácsonyi lejátszási lista: https://utazenehez.hu/collection/boldog-karacsonyi-unnepeket/1
2020. december 21., hétfő
Art is Business Díj 2020 Ők az év kulturális szponzorai, támogatói és mecénásai
Az Art is Business Díjat második alkalommal adta át az ország egyetlen művészeti és forprofit világ együttműködéseivel foglalkozó médiuma, az Art is Business magazin. Az elismerés abból a célból jött létre, hogy kiemelje azon vállalatokat és magánszemélyeket, akik példaértékű módon működtek együtt az adott évben a kulturális világgal. A nagyvállalati, kis- és középvállalkozás, forprofit és kulturális mecénás kategóriák mellé idén csatlakozott a kulturális turizmus tárgyköre. A 2020-as díjazottak: Magyar Telekom, Intelligent Power Solutions Kft., Rényi Andrea, Horgas Eszter fuvolaművész és Nyíregyháza.
2020 nem sorolható éppen a legnyugodtabb évek közé. Az elején olyan helyzetben találta magát a világ, amilyenben még nem volt. Általában amikor válság közeledik, csökkennek a jóléti kiadások, azaz a kulturális és művészeti jellegű költések fokozatosan háttérbe szorulnak. Ennek lehettünk tanúi ebben az évben is. Talán ezért is volt jelentős az Art is Business Díj idei pályázata, hiszen az előző évihez képest megduplázódott a pályázók és a jelöltek száma.
A díjra a nagyvállalatok és a KKV-k maguktól nevezhettek. A forprofit mecénásokat, azaz, akik a művészeti világban ellenszolgáltatás nélkül, magánszemélyként jelennek meg támogatóként, a kulturális szakma jelölhette. A kulturális mecénás kategóriájában a Fidelio művészeti magazin szakmai ajánlása következtében a „Művészek a művészekért” díjban részesülhet az a támogató, aki önzetlenül segít, saját vagyonát is használva a számára fontos művészeti tevékenységet űző alkotóknak.
A 2020-as évben egy új kategóriával bővült az elismerések száma, amely a kulturális turizmus témáját öleli fel. „Azért tettük mindezt, mert azt látjuk, Magyarországon a kulturális és a művészeti turizmus nem prioritás. Rengeteg jó adottságú település van ma az országban, mégis nagyon kevesen teszik illő módon részévé a turisztikai marketingstratégiájuknak. Azért indítottuk el ezt a kategóriát, hogy díjjal ismerjük el azokat a településeket, ahol erős hangsúlyt fektetnek a kulturális sokszínűségükre. Ahhoz, hogy a legjobb döntést hozhassuk, felkértük Bódis Gábor turisztikai szakembert, a Hungary Next alapítóját, hogy szakmai szempontrendszer alapján segítsen kiválasztani a számunkra releváns településeket. Ezt két körben tettük meg. Az elsőben a díj támogatójával, az Oppenheim Ügyvédi Irodával közösen választottuk ki a leginkább esélyes két várost, a második körben pedig már a díj kuratóriuma döntötte el, ki kapja az elismerést.” – tette hozzá Balogh Máté András, az Art is Business magazin és közösség vezetője.
A pályázat lejárta után az Art is Business Díj hatfős kuratóriuma hozta meg a döntést. A kuratórium tagjai: Hóbor Helga, a Nemzeti Táncszínház kommunikációs és értékesítési vezetője, Juhász Dóra, a Müpa PR-vezetője, Drucker Dávid, a Trafó marketing- és kommunikációs vezetője, Fehér Zsuzsa, a Ludwig Múzeum marketing- és kommunikációs vezetője, valamint Batta Barnabás, a Mitte Kommunikáció stratégiai vezetője.
A szervezők bíznak abban, hogy az évről-évre méltán kiválasztott díjazottak példáját követve, egyre többen gondolkodnak el azon, hogy a művészeti piaccal és annak szereplőivel érdemes együttműködésekbe fogni. Hiszen a közös értékek, de a különböző érdekek mentén a társuló partnerek pozitív társadalmi megítélése erősödik. Ezért ezen viszonyok, ha tudatosan és stratégia mentén épülnek, akkor kölcsönösen, mindkét fél számára előnyökkel járnak.
Az Art is Business Díj 2020 támogatói és partnerei: Schneider Electric Magyarország, Oppenheim Ügyvédi Iroda, Jaguár Média, JCDeaux, Fidelio, HG Events Technics, Hungary Next, kortársPRos, Vylyan Pincészet, Együtt a Művészetért Egyesület
Az Art is Business 2020 nyertesei
A szervezők szavaival
Nagyvállalati kategória: Magyar Telekom
Úgy gondoljuk, az is fokmérője egy díjnak, hogy kik pályáznak rá. A tavalyi év után a Magyar Telekom érdemelte ki az elismerést. Két nagyszabású kiállítás létrejöttében működtek közre a Ludwig Múzeummal közösen. A frissen kinevezett gazdasági vezérigazgató helyettes, Daria Dodonova tűpontosan fogalmazta meg azt, hogy miért is volt érdemes a Telekomnak belevágni az együttműködésbe. „Akkor jó egy kooperáció, ha mindkét fél számára gazdagító és értékteremtő hatással bír”. Ez az, amiben mi is hiszünk. Akkor igazi és előremutató egy kapcsolat, ha mindkét fél érti, hogy mit is tesznek, és mindkettőjük számára óriási hangsúllyal bír az értékteremtés.
Kis- és középvállalkozás kategória: Intelligent Power Solutions Kft.
Ezt megerősítve, ugyan kisebb léptékben, de hasonlóan gondolkodik Perjési Péter, az Intelligent Power Solutions vezetője is, ezért is érdemelték ki ők a kis- és középvállalkozás díját. „Nálam kritérium volt, hogy a támogatás rászoruló gyerekekhez jusson el, mert azt gondolom, hogy ők a legkiszolgáltatottabbak, akik nem tudnak kitörni a környezetükből egy jobb élet reményében. Nincsenek meg hozzá az eszközeik és a megfelelő impulzusok. A színház viszont képes ilyen pozitív ingereket kelteni.”
A színház bárminemű támogatása napjaink egyik kardinális kérdése. Nemcsak itthon, hanem a világ más szegleteiben is. Sajnos eddig valamiért a színházi (de mondhatjuk tágabb értelemben is: az előadó-művészeti) szegmens – kisebb példáktól eltekintve – valamiért nem jelent meg a szponzorációs és támogatási palettán. Emiatt is rendkívül lényeges, hogy van egy IT-vállalkozás, amely már öt éve tudatosan támogatja a Jurányi Inkubátorház színházi programját.
Forprofit mecénás kategória: Rényi Andrea
Ezen gondolat mentén találkozunk Rényi Andreával is, aki a forprofit mecénás kategória idei díjazottja. A korábbi reklámszakember munkája során arra jött rá, hogy „ha problémákba ütközünk, nem szabad panaszkodni, hanem mindig a megoldásra kell fókuszálni: vagyis dolgozni kell. Hogy ma azt tehetem, ami miatt ezt a díjat kaptam, leginkább ennek köszönhetem. Nemcsak a jómódot, amelyben élek, és amely lehetővé teszi, hogy mecénás lehessek, hanem azt a meggyőződést is, hogy támogatni is csak okosan és célirányosan érdemes.” Pontosan ez a szemlélet az, amely erőt ad ahhoz, hogy meglássa, kiket érdemes támogatnia. Sokan vannak úgy, hogy mocorog bennük a vágy, de nem tudják, hogyan is kezdjék el. Azt javasoljuk, hogy mindenki hallgasson a belső hangjára, lássa meg, mihez kötődik leginkább, és akkor hitelesen, önbecsapásoktól mentesen lesz képes ügyek és értékek mellé állni, támogatni azokat, mecénássá válni.
Fidelio „Művészek a művészekért” különdíj: Horgas Eszter fuvolaművész
Amikor felmerült annak az ötlete, hogy valakivel szeretnénk közösen megtalálni azt a művészt, aki a saját vagyonát, energiáját, tudását a kulturális világba forgatja vissza annak érdekében, hogy művésztársait vagy a jövő generációját támogassa, rögtön a Fidelio magazin jutott eszünkbe. Az a kitartás, amellyel jelen vannak a piacon, és tudósítanak minden művészeti ágról, számunkra azt jelenti, hogy hitelesen tudnak felterjeszteni alkotókat a díjra. Így történt az idén is. Ezért érkezett meg a díj Radnóti Zsuzsa, dramaturg után Horgas Eszter, fuvolaművészhez is.
Kulturális turizmus kategória: Nyíregyháza
Az ország hetedik legnagyobb városa vendégforgalmát tekintve az egyik legdinamikusabban fejlődő megyeszékhelyünkké nőtte ki magát. A most elnyert elismerést az elmúlt évek többmilliárdos turisztikai fejlesztései mellett azzal érdemelte ki, hogy kulturális és szabadidős attrakciói igen nagy népszerűségnek örvendhettek a pandémiát megelőző időszakban.
2020. december 18., péntek
A Modern Art Orchestra először koncertezik élőben online - zene, irodalom, színház - december 19.
A járvány elleni védekezés következtében a kulturális élet online térbe költözött egy időre. A Modern Art Orchestra december 19-i koncertje az első előadás a nagyzenekar online közvetítéseinek sorában. A BMC-ből sugárzott műsor középpontjában az ünnep áll. A Karácsonyi Napló egy különleges összművészeti alkotás, melyben a zene, az irodalom és a színház találkozik.
A személyesen látogatható rendezvények egyelőre szünetelnek, a kikapcsolódásra és kulturális élményekre vágyó publikum az online térbe kényszerül, csak úgy, mint a művészek. Ebben a nem mindennapi helyzetben különösen fontos a testi és lelki egészség megőrzése, amihez nagy mértékben hozzájárul a művészettel való kapcsolatteremtés, annak átélése és befogadása.
A Modern Art Orchestra koncertnaptára is átalakul a külső körülmények következtében, de ez az alkalmazkodás nem csak kényszerűségeket, hanem új lehetőségeket is eredményez a zenekar és annak hallgatói számára. Számos koncerthelyszín hozzálátott az előadások professzionális online közvetítéséhez, így a MAO rezidens koncerttere, a BMC is. A tervek szerint négy streamelt koncertet sugároznak majd január végéig a Modern Art Orchestrával, melyek közül kettő a nagyteremben, kettő pedig az Opus Jazz Clubban kerül rögzítésre.
A december 19-én közvetített koncert nem csupán az alkalom miatt lesz különleges. A Karácsonyi Napló a szeretet ünnepét és annak környezetét eleveníti meg a zene segítségével. Fekete-Kovács Kornél kompozícióihoz Hegyi György novellája kapcsolódik, melynek szövegét Lengyel Ferenc kelti életre. Töltsük együtt az ünnepeket a meghittség és a minőségi kultúra jegyében!
A jelen helyzetben különösen érdemes figyelemmel kísérni a MAO posztjait az online közösségi felületeken. A zenekar honlapja rövidesen teljesen megújul, így érdemes lesz a www.mao.hu-ra kattintani, ahol nemsokára exkluzív tartalmak várják a látogatókat.. Emellett egy meglepetés is készül a zenekar közönsége számára, erről hamarosan többet lehet majd tudni. Addig is kövessék a Modern Art Orchestra Facebook és Instagram profilját, illetve YouTube csatornáját, és természetesen a BMC koncertnaptárát is érdemes szemmel tartani.
Karácsonyi Napló
2020. december 19.
19:30 – 22.00
Koncertközvetítés a Budapest Music Centerből
Jegyek kaphatók:
https://online-mao.jegy.hu/#/event/karacsonyi-naplo/6895e6c8-77e7-4d2a-abcd-8e944bacbda9
Modern Art Orchestra az interneten:
https://www.facebook.com/ModernArtOrchestra/
https://www.instagram.com/modernartorchestra/
https://www.youtube.com/user/MoArtOrchestra
Budapest Music Center:
2020. december 17., csütörtök
Jövőre élvezhetjük a 10 éves Kodály Központ jubileumi programjait
2010 decemberében nyitotta meg kapuit a pécsi Kodály Központ, a dél-dunántúli régió első számú koncerthelyszíne, amely vonzó programjaival fokozatosan országos és nemzetközi ismertségre tett szert. Az üzemeltető Zsolnay Örökségkezelő NKft. a koronavírus miatt elhalasztotta a jubileumi programokat, bízva abban, hogy 2021-ben lehetőség lesz méltó módon megünnepelni az évfordulót.
„Azt mondják, az építészet a megkövült zene. Nos, itt létrehoztak egy építészeti Stradivarit...” − a világhírű hegedűművész, Maxim Vengerov nyilatkozott így a pécsi Kodály Központról 2010 decemberében, az épület első nyilvános hangversenyét követően. Az azóta eltelt 10 évben teltházas koncertek és világhírű előadóművészek követték egymást a színpadon. A hangversenyterem Magyarország egyik legjobb akusztikájú és legszebb koncertterme, amely világszínvonalával minden igényt kielégít.
A Kodály Központ az elmúlt 10 évben a város kiemelt kulturális terévé vált. A Zsolnay Örökségkezelő hálás a közönségnek, hogy bizalmat szavaztak a modern épületnek és hűségesen kitartottak a Kodály Központ mellett. Évről-évre emelkedett az érdeklődők száma, az elmúlt 10 évben összesen közel 900.000 látogatót fogadott a Kodály Központ. Ez idő alatt mintegy 1800 rendezvény, program és konferencia zajlott az épületben.
Több mint 100, nemzetközi szinten is elismert fellépő adott koncertet, többek között Al Di Meola, Richard Bona, Pat Metheny, Tommy Emmanuel, a Voca People, Maxim Vengerov, Hiromi, Jan Garbarek, Kenny Garrett, a The King’s Singers, Trilok Gurtu, Várdai István, Baráti Kristóf, Michail Pletnyov, Malcolm Bilson, Avishai Cohen, valamint Tomatito & Michel Camilo.
A Zsolnay Örökségkezelő munkatársai büszkék rá, hogy itt dolgozhatnak és tevékenyen segíthetik a színvonalas produkciók megvalósulását. A születésnapon a rezidens Pannon Filharmonikusok ünnepi hangversenyét követhette online a közönség. A Zsolnay Örökségkezelő NKft. a koronavírus után nagyszabású programokkal – és reményei szerint személyes jelenléttel – ünnepli a jubileumot.
2020. december 16., szerda
Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny Magyarországon
Nagy hagyományokkal rendelkező Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyét a Filharmónia Magyarország 2021. szeptember 12-19. között rendezi Budapesten, a Zeneakadémián. A rangos zenei megmérettetésre 2021. április 15.-ig jelentkezhetnek a tehetséges fiatal zongoristák!
Magyarország legjelentősebb komolyzenei koncertszervezője, a Filharmónia Magyarország a Budapesti Nemzetközi Zenei Versenyek sorába illesztve szervezi a versenyt, mely alapító tagja a Nemzetközi Zenei Versenyek Világszövetségének. A Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny az Alink-Argerich Foundation tagja, a hazai és a nemzetközi zenei élet legrangosabb versenyei közé tartozik, melynek hagyományai 1933-ig nyúlnak vissza. Első alkalommal Fischer Annie volt a verseny győztese.
Az immáron 15. alkalommal megrendezésre kerülő verseny előválogatójához a fiatal muzsikusok 2021. április 15-ig adhatják le jelentkezési anyagaikat a filharmonia.hu oldalon.
A versenynek a Zeneakadémia ad otthont. Magyarország zenei életének egyik legjelentősebb helyszínén a versenyzők rangos nemzetközi zsűri előtt bizonyíthatják tehetségüket. Olyan világsztárokat köszönthetünk a zsűri tagok között, mint Olga Kern vagy Vásáry Tamás.
A díjat nyert versenyzőknek a fellépési lehetőségek mellett pénzjutalom is jár, a fődíj 30 000 euró!
A 2021-es verseny repertoárjában kötelező és szabadon választott darabok is lesznek, lehetővé téve a versenyzőknek saját zenei világuk megmutatását is. Liszt Ferenc munkásságának ikonikus művei alkotják a versenyanyag gerincét, de átiratok is helyet kaptak a programban.
Cziffra György világhírű magyar zongoraművész 2021-ben lenne 100 éves, előtte tisztelegve a versenyanyagban Liszt műre reflektáló Cziffra átirat is helyet kapott, valamint a Saint-Saёns-évforduló aktualitása kapcsán olyan darab is, ami Liszt Ferenc átiratában készült a francia zeneszerző művére. Újdonság, hogy az európai zenei kultúra stílusismeretéhez elengedhetetlenül szükséges Bach és Haydn művek is bekerültek az előválogató anyagába.
A tehetséges fiatal zongoristákat a Filharmónia arra bíztatja, hogy jelentkezzenek, mutassák meg tehetségüket ezen a rangos nemzetközi versenyen!
További információ a www.filharmonia.hu és a lisztcompetition.hu weboldalon.
2020. december 15., kedd
SZAVAK – SZÍNEK – HANGOK Új album a Ladánybene 27-től
Erőtől duzzadó, igazi közép-európai roots reggae albummal jelentkezik a műfaj hazai vezető formációja, a Ladánybene 27. Az album címe, SZAVAK – SZÍNEK – HANGOK a 2020-as évre, a pozitív élmények elmaradására uta, és arra, hogy mégis meg kell próbálni visszahozni a színeket, szavakat, gondolatokat és hangokat a mindennapokba.
A Ladánybene 27 idén ünnepelte volna 35-ik „zületésnapját, de sajnos a vírushelyzet miatt ez is, mint annyi minden fontos dolog a banda életében, elmaradt. A leállás azonban nem tétlenséggel telt, a háttérben elkészültek az album dalai. A 11 új dal és 4 remix-ből álló korong címe a 2020-as évre utal. Emberi kapcsolatok, közösségi események maradtak el, vagy kerültek át online felületekre, és az otthonokban rekedt bezártság szürkévé tette a létünket. Az új album dalaival a zenekar megpróbálja visszahozni a színeket, szavakat, gondolatokat és hangokat az életünkbe. Mindegyik dalban ott van a fény, a remény, ahogy a téli nagy fehérségből is előbújnak tavasszal a színek.
Az album zenei ötleteit a Ladánybene 27 régi bevált szerzői, Miksa és Bokó Zoltán szállították. Hozzájuk csatlakozott a 2019-ben érkező felvidéki társunk, Fűri Tamás billentyűs, illetve egy dalt a zenekar korábbi tagja, Tóth „Tádé” Gábor jegyez. A színek és szavak, azaz a dalszövegek Tóth „Tádé” Gábor és László M. Miksa munkái, így lesznek a dalok a világ zavarodottságára érzékenyen reagáló felnőtt férfiak útmutatásai.
A hangfelvételek az Origo Studióban készültek Miksa zenei rendezésében, Bodnár Tibi irányításával és a hangmérnök, Cserny Kálmán „Bogi” professzionális közreműködésével. Míg a dalok keverését és a masteringet az autentikus reggae sound-hoz komolyan értő Little Zion Stúdióra, Vass Mihály zenész-hangmérnökre bízta a zenekar.
Az album négy dalából készült remix verzió. 2019 nyarán, a Reggae Camp-en a Ladánybene 27 szorosabb szakmai kapcsolatba került az olasz Mellow Mood zenekarral és hangmérnökükkel, Paolo Baldinivel. Komoly megtiszteltetést jelent a magyar zenekarnak, hogy a világ legismertebb reggae sztárjaival is dolgozó producer két dalból is fantasztikus DUB-verziót készített. Átértelmezte őket, és más színeket emelt ki belőlük. Így a Műanyag nyár című Plastic Summer néven, Az út szélén pedig Roadside címmel indul el a nemzetközi DUB világába.
A Little Zion Stúdió főnöke, Don Miguel producer és muzsikus a legismertebb hazai DUB csapat, a Tuff Steppas egyik tagja az Ugyanaz a hang című dalból készített mixet Same Voice Dub címmel. Az album egyetlen SKA nótájának (Jégycsap SKA) zenei alapját a szabadkai Sin Seekas zenekar énekesnője, Sóti Juli alakította át saját világára. A remix Take Care címmen hallható az albumon, melynek borítóját Burg Balázs „Jidaki” készítette.
Az albuma a zenekar saját kiadói labelje, a Roots Reaktor Records jelenik meg. A tervek szerint 2021 tavaszán - ha a járványhelyzet engedi - a Ladánybene 27 megtartja az elmaradt 35-ik születésnapi koncertjét és a Szavak – Színek – Hangok album bemutatóját.
Spotify: https://cutt.ly/Nhv9vRw
Műanyag nyár – klip: https://youtu.be/FzoQkVZsakA
CD-k az alábbi linken vásárolhatók: https://www.lb27reggaeshop.hu/
Az album és a klipek elkészítését, megjelenését a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) Könnyűzenei Kollégiuma támogatta.
2020. december 14., hétfő
2020. december 11., péntek
Az év musical premierje érkezik online! - Sue Fabisch: Anyatigrisek ( A koncert musical.)
Napokon belül érkezik az év legizgalmasabb musical premierje az otthonokba. Az Anyatigrisek másfél órányi könnyed kikapcsolódást ígér a közönség számára tabuk nélkül, rengeteg humorral a magyar könnyűzene legkiemelkedőbb énekeseinektolmácsolásában. Danics Dóra, Jónás Andi, Király Linda és Veres Mónika Nika, a négy profi énekes felejthetetlen zenei élményt nyújt, az előadás után pedig különlegesmeglepetést is tartogat a nézők számára. Az Anyatigrisek premierje december 19-én látható az eszinhaz.hu oldalán.
Az Anyatigrisek tabuk nélkül, rengeteg humorral beszél arról, hogy mit is jelent szülőnek lenni. Nem számít, hogy többgyermekes anyuka, vagy tapasztalatlan kismama vagy, a másfél órás zenés komédia garantáltan jókedvre derít.
Kell ennél több?
A nagyszabású előadás premierje november 15-én valósult volna meg a MOM Kulturális Központban, a Liliom Produkció női színházának nyitóelőadásaként. A produkció alkotói a helyzethez alkalmazkodva az előadást online teszik elérhetővé már az ünnepekre. Az Anyatigriseket 4k minőségben rögzítették, hogy a nézők a legszínvonalasabb online színházi előadás élményében részesüljenek.
Az Anyatigrisek a Liliom Produkció első, bemutatkozó darabja. Tallós Rita, ízig-vérig boulevard rendező. Több nagysikerű előadásával már bizonyította, hogy kitűnő érzékkel választja ki, miből lesz sikerprodukció.
Bővebb információ és jegyvásárlás: https://eszinhaz.hu/eloadasok/elo/anyatigrisek-202012191900
Amy-nek, a mindenórás kismamának babaváró bulit rendeznek a barátnői.
Barbara, az érzelmileg túlfűtött főállású háziasszony, Brooke, a munkamániás, folyton stresszes ügyvédnő és Tina, az elvált, megfelelés-kényszeres anyuka együtt látják el jótanácsokkal a várandós házigazdát, akinek igencsak naiv elképzelései vannak az anyaságról.
A három nőnek hála, nem sokáig…
Az Anyatigrisek tabuk nélkül, rengeteg humorral mutatja meg, hogy valójában mit is jelent anyának lenni. Nem számít, hogy többgyerekes anyuka vagy tapasztalatlan kismama, a másfél órás zenés komédia garantáltan mindenkit jókedvre derít.
Kell ennél több a közönségnek?
Az eredeti angol nyelvű előadást, amely eddig négy kontinensen aratott töretlen sikert, tíz éve játsszák folyamatos teltházzal a világ minden táján. A Liliom Produkció jóvoltából a magyar közönség is végre láthatja a világhírű musicalt, méghozzá koncertszínház formában. Fergeteges érzelmi hullámvasút, amelynek minden pillanata élmény!
A közönség a koncertszínházi előadásban sok ismerős dallamot fog hallani, nem véletlenül, hiszen ez is játék része.
Szereplők:
Danics Dóra
Jónás Andi
Király Linda
Veres Mónika Nika
Stáb:
Író: Sue Fabisch
Zeneszerző: Johnny Rogers
Fordította: Barbinek Paula
Díszlet: Kovács Yvette Alida
Jelmez: Papp Janó
Koreográfus: Tallós Andrea
Zenei vezető: Lombos Márton
Dalok fordítása: Bach Szilvia, Lombos Márton
Korrepetitor: Révész Richárd
Rendezőasszisztens: Varga Miklós
Világosítás: Madarász János
Kellék: Kocsis Bea
Fotózta: Gregus Máté
Videó: Dicső Dorka, Fodor István
Vizuál: Mundrucz Tamás
Technika: AVC Invest Kft.
Rendező: Tallós Rita
2020. december 10., csütörtök
Világhírű művészek a Filharmónia virtuális koncerttermében
Hangolódjon az ünnepekre klasszikus zenével! Ebben a rendkívüli időszakban a Filharmónia Magyarország világhírű művészek által hozza közel a zenét! A Filharmónia virtuális koncerttermében igazi zenei tűzijátéknak lehet részese a közönség decemberben. Többek között hallhatja Sebestyén Márta és Andrejszki Judit adventi koncertjét december 9-én Veszprémből, december 11-én a világhírű Olga Kern érkezik Magyarországra, a pécsi Kodály Központba, ahol az Óbudai Danubia Zenekar partnereként lép színpadra. December 14-én újra Pécsről jelentkezünk a világ 10 legjobb zenekara között számontartott Budapesti Fesztiválzenekarralés Baráti Kristóf hegedűművésszel. Másnap, december 15-én pedig a Vashegyi Györgyvezette Orfeo Zenekar online koncertjét a kaposvári Csiky Gergely Színházból közvetítjük. Kövesse a virtuális koncerteket és legyen részese Ön is páratlan zenei élményeknek!
A decemberi közvetítéseket az alábbi linkeken keresztül érheti el, a korábbi online koncertekért látogasson el a Filharmónia weboldalára:
Angyalok és pásztorok - Sebestyén Márta és Andrejszki Judit adventi koncertje - december 9.
Olga Kern és az Óbudai Danubia Zenekar - december 11.
Budapesti Fesztiválzenekar - december 14.
A közvetítések ugyancsak elérhetők a Filharmónia Magyarország Youtube és Vimeocsatornáján.
2020. december 9., szerda
Pótdátumot kap 2021-ben a Fishing on Orfű, itt a zenei program és elindult a jegyértékesítés is
A hazai fesztiválok közül elsőként kezd jegyet árulni a Fishing on Orfű, akik egyből pótdátummal hirdetik meg a 2021-es rendezvényt. A zenei programot is közzétették, így a bérletek mellett a napijegyek is elérhetők a legbarátságosabbnak mondott könnyűzenei fesztiválra.
Amennyiben nem lehet tömegrendezvényt tartani júniusban, úgy automatikusan augusztus végén rendezik meg a Fishing on Orfűt – jelentették be a szervezők. Habár bíznak a júniusi dátumban, tanultak az idei év tapasztalataiból és szeretnének egyből felkészülni a legrosszabb forgatókönyvre is. A fellépőkkel a pótdátumot is lekötötték, így garantáltan ugyanaz a zenei program valósul meg a nyár végén, ha halasztani kell. A jegyek abban az esetben lesznek visszaválthatók, ha egyik dátumon sem tarthatják meg a rendezvényt, így azt kérik a látogatóktól, hogy tartsák talonban az augusztus végi időpontot is.
Tehát a Fishing on Orfű dátuma 2021.06.16-19., a pótdátum 2021.08.25-28.
Jó hír azoknak, akik csak egy vagy két napra látogatnának Orfűre, hogy a napijegyek értékesítését is megkezdték, hiszen a fesztivál részletes zenei programja is elérhető mától. A felhozatal tekintetében nem lesz nagy meglepetés azok számára, akik ott lettek volna az idei Fishingen, hiszen nagyrészt az 2020-as fellépőket mentették át 2021-re. Pótolja az idén elmaradt jubileumi koncertjét a HS7, szintén elhalasztva ünnepel a 30Y, búcsúzik a Kistehén és csakúgy, mint az eddigi években, 2021-ben is ott lesznek a legfontosabb és legjobb könnyűzenei produkciók a Panorama Campingben.
Különlegesség, hogy a fesztivál egy rendkívüli keddi beköltözőnappal kedveskedik 06.15-én (vagy 08.24-én) azoknak, akik egy bérlet árával támogatták a koronavírus-járvány miatt idén elmaradt rendezvényt. Erre a plusz napra jegy nem kapható, itt csak a fesztivál legeltökéltebb segítői lesznek jelen; fellép Lovasi András és Kispál András, Beck Zoli, Bérczesi Robi, a Lázár tesók, valamint az Elefánt tagjaiból álló Szendrői-Tóth duó.
A részletes zenei program megtalálható a fesztivál weboldalán.
Jegyértékesítés: https://tixa.hu/fishingonorfu2021
A kempingjegyek január elején lesznek elérhetőek.